pred 3 rokmi

Americké hospodárstvo

shutterstock_1682070925

Vyšiel predbežný pokles HDP za druhý kvartál v USA.

Absolútna správa:

Americké hospodárstvo zaznamenalo v druhom štvrťroku bezprecedentnú anualizovanú mieru 32,9% , ministerstvo obchodu dnes oznámilo najhorší pokles od Veľkej hospodárskej krízy. Ekonómovia predpovedali o niečo väčší pokles a to o 34,1% po poklese o 5% v prvom štvrťroku, varovali však, že tento údaj výrazne prevyšuje samotný charakter poklesu. Pokles produkcie v absolútnom vyjadrení o 9,5% bol najostrejším poklesom produkcie od začiatku vlády v roku 1947. Aj keď sa hospodárska aktivita začala zvyšovať v máji, keď sa obmedzenia zamerané na zabránenie šírenia vírusu zmierňovali, v dôsledku oživenia v prípadoch, najmä na juhu a západe, ktoré viedli k zastaveniu alebo zrušeniu opatrení na opätovné otvorenie viacerých štátov, ubúdala dynamika. Ministerstvo práce zároveň uviedlo, že počet Američanov, ktorí požiadali o počiatočné dávky v nezamestnanosti, sa v týždni končiacom sa 25. júla zvýšil na 1,434 milióna , z revidovaných 1,422 milióna v predchádzajúcom týždni, čo poukazuje na obavy z spomalenia hospodárskeho oživenia. ,

Investori zarobili na:

Spoločnosti Apache Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 17,29 % (výkonnosť od vzniku spoločnosti: -3,15 %). Apache Corp. je nezávislá energetická spoločnosť, ktorá skúma, vyvíja a vyrába zemný plyn, ropu a kvapaliny zemného plynu. Pôsobí po celom svete. Akcie vzrástli po tom, ako prieskumník spoločnosti objavil ďalšie ložiská ropy na pobreží Surinamu.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Goldman Sachs odhaduje, že index Hang Seng Tech pritiahne pasívne nákupy v hodnote 2 miliárd dolárov v nasledujúcich 12 mesiacoch a 14 miliárd dolárov v nasledujúcich piatich rokoch. Medzitým vo svojej najnovšej strategickej správe výskumný tím spoločnosti UBS China identifikoval niektoré odvetvia, ktoré by mohli prekonať širší trh napriek zhoršujúcim sa čínsko-americkým vzťahom. Zahŕňajú prémiových výrobcov piva, popredné stavebné firmy, spoločnosti v oblasti infraštruktúry a čínskych hráčov v dodávateľskom reťazci spoločnosti Apple. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,49 %, Hang Seng -0,69%, Nikkei 225 -0,26 %.

Európske indexy sa dnes znížili na jednomesačné minimum, zasiahnuté ohromujúcimi správami o príjmoch, dôsledným čítaním zdravotného stavu nemeckej ekonomiky a americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý zvažuje možnosť odložiť novembrové prezidentské voľby. HDP Nemecka sa v druhom štvrťroku znížila o 10,1%, čo je horšie ako 9% pokles, ktorý predpovedali ekonómovia v prieskume Reuters. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -2,79 %, CAC 40 -2,13 %, DAX -3,45%.

Krátko po údajoch o americkom HDP Donald Trump vyzdvihol myšlienku odloženia samotných volieb. Túto myšlienku okamžite odmietli demokrati a jeho kolegovia, republikáni, vykonať túto zmenu. Kongres už schválil balíky pomoci v celkovej výške 3 biliónov dolárov na zmiernenie účinkov vírusu, ktorý zabil 150 000 Američanov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,85 %, S&P 500 -0,39%, NASDAQ +0,43%.

Prečítané: 4920x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 18 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.