pred 5 mesiacmi

Akcie rastú, keďže sezóna výsledkov sa rozbieha

FX

Ázijské akcie si vydýchnu po divokých pohyboch dlhopisov. Šéfka Európskej centrálnej banky Christine Lagardeová sa domnieva, že boj proti inflácii prebieha dobre.

Absolútna správa:

Akciový trh sa odrazil od spodnej hladiny a za týmto odrazom stálo množstvo pozitívnych údajov o ziskoch gigantov ako Microsoft a Alphabet, ktoré uverejnili údaje po zatvorení trhu. Index S&P 500 zastavil päťdňový pokles. Údaje ukazujúce oživenie podnikateľskej aktivity v USA pri ochladzujúcej sa inflácii tiež podporili náladu. Výsledky spoločnosti Verizon Communications prekonali odhady zatiaľ čo spoločnosti 3M, Coca-Cola a General Electric naskočili na býčí trh na základe optimistických prognóz. Výnosy 10-ročných štátnych pokladničných poukážok sa pohybovali v blízkosti 4,9 %, po pondelkovej intenzívnej volatilite. Ropa klesla pod úroveň 85 USD za barel. Investori, ktorí očakávajú od výsledkovej sezóny dávku dobrých správ, vkladajú svoje nádeje do veľkých technologických spoločností. Päť najväčších spoločností v indexe S&P 500 - Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon.com a Nvidia - predstavuje približne štvrtinu trhovej kapitalizácie benchmarku. Podľa odhadov analytikov zostavených agentúrou Bloomberg Intelligence sa predpokladá, že ich zisky v priemere vzrastú o 34 % oproti predchádzajúcemu roku. Medzitým v Ázii Čínsky prezident Si Ťin-pching zvýšil podporu druhej najväčšej ekonomike sveta, keď vydával ďalšie štátne dlhopisy, zvýšil podiel rozpočtového deficitu a dokonca urobil bezprecedentnú návštevu centrálnej banky.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: PMI japonskej výrobnej sféry au Jibun Bank dosiahol v októbri 2023 hodnotu 48,5, čo je nezmenená hodnota oproti septembrovému sedemmesačnému minimu. PMI služieb au Jibun Bank Japan v októbri 2023 klesol na 51,1 z 53,9 v predchádzajúcom mesiaci, čo poukazuje na najslabší rast sektora od decembra minulého roka v dôsledku miernejšieho rastu nových obchodov, zatiaľ čo zahraničný dopyt sa prvýkrát za 14 mesiacov znížil, ukázali rýchle údaje.

EU: Podľa predbežných odhadov klesol HCOB PMI vo výrobnom sektore eurozóny v októbri 2023 na 43 bodov zo septembrových 43,4 bodu, čo je najnižšia hodnota za posledné tri mesiace a zaostáva za trhovými očakávaniami na úrovni 43,7 bodu. HCOB Flash PMI v službách eurozóny v októbri 2023 klesol na 47,8 bodu zo 48,7 bodu v septembri a pod očakávania 48,7 bodu. Index PMI v službách Spojeného kráľovstva S&P Global/CIPS v októbri 2023 klesol na 49,2 bodu zo septembrových 49,3 bodu, čo je najnižšia hodnota za posledných deväť mesiacov a pod trhovými očakávaniami na úrovni 49,3 bodu, ukázali predbežné odhady.

USA: Podľa predbežného odhadu vzrástol index S&P Global US Composite PMI v októbri 2023 na 51,0 bodu oproti septembrovej hodnote 50,2 bodu, čo signalizuje zrýchlenie tempa rastu produkcie súkromného sektora. Globálny výrobný PMI index S&P pre USA v októbri 2023 vzrástol na 50 bodov zo septembrových 49,8 bodu, čím prekonal odhady na úrovni 49,5 bodu, ukázal predbežný odhad. Globálny index PMI v službách S&P pre USA sa v októbri 2023 zvýšil na 50,9 bodu z 50,1 bodu v septembri, čo je najvyššia hodnota za posledné tri mesiace a nad očakávaniami trhu na úrovni 49,8 bodu, ukázal predbežný odhad.

Prečítané: 407x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred 35 minútami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.