pred 3 týždňami

Akcie európskych obranných firiem vzrástli po teroristickom útoku v Moskve

Shutterstock_2192122535

Dassault Aviation SA sa vyšplhal nad 5 % a Rheinmetall AG vzrástol o 2,6 %.

Dá sa konštatovať, že ani po tohtoročných ziskoch nie je európske ocenenie akcií prehnané.

Absolútna správa:

 

Index S&P 500 sa obchodoval mierne nižšie o 0,14 %, zatiaľ čo Nasdaq 100 vzrástol o 0,10 %. Index Stoxx Europe 600 klesol po deviatich týždňoch ziskov za sebou, čo je najdlhšia séria za posledných 12 rokov. Akcie európskych obranných firiem vzrástli po teroristickom útoku v Moskve v piatok večer, pri ktorom zahynulo najmenej 137 ľudí, pri útoku, ku ktorému sa prihlásil Islamský štát. Dassault Aviation SA sa vyšplhal nad 5 % a Rheinmetall AG vzrástol o 2,6 %.

Dá sa konštatovať, že ani po tohtoročných ziskoch nie je európske ocenenie akcií prehnané. Stratégovia predpovedajú, že Stoxx Europe 600 by mohol v nasledujúcich 12 mesiacoch ešte vzrásť o približne 6 %.

Výnosy zo štátnych dlhopisov USA vzrástli, zatiaľ čo dolárový spotový index Bloomberg prvýkrát za tri dni klesol. Obchodníci sú v režime vyčkávania pred rušným týždňom ekonomických údajov, ktoré budú zahŕňať preferovaný ukazovateľ inflácie Fedu v piatok, keď bude mnoho trhov zatvorených z dôvodu sviatku. Zatiaľ čo presvedčenie, že Fed tento rok zníži sadzby po holubičích komentároch predsedu Jeroma Powella z minulého týždňa, investori začínajú byť po nedávnej rally znepokojení ohľadom ocenenia akcií. V predmarketingovom obchodovaní v USA spoločnosti Intel Corp. a Advanced Micro Devices poklesli po tom, čo správa Financial Times uviedla, že Čína sa snaží obmedziť používanie čipov vyrobených v USA vo vládnych počítačoch. Akcie United Airlines Holdings klesli, po tom čo americké letecké úrady zvažovali opatrenia na obmedzenie rastu dopravcu po sérii bezpečnostných incidentov. Akcie spoločnosti Boeing si pripísali zisky po tom, čo sužovaný výrobca lietadiel oznámil, že jeho generálny riaditeľ Dave Calhoun odstupuje. Ázia zaznamenala tlmenú seansu, ktorú viedol pokles japonských akcií po menových varovaniach od vedúceho predstaviteľa. Yuan stúpol po oznámení podpory zo strany menových orgánov.

 

 

Výnos 10-ročných dlhopisov stúpol o tri bázické body na 4,23 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka sa zvýšil o tri bázické body na 2,36 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov sa zvýšil o tri bázické body na 3,96 %.

Cena Ropy West Texas Intermediate sa zvýšila o 0,3 % na 80,85 USD za barel.

Spotové zlato vzrástlo o 0,5 % na 2 176,33 USD za uncu.

 

 

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Index zhodných ekonomických ukazovateľov v Japonsku, ktorý zahŕňa celý rad údajov, ako je výrobná produkcia, zamestnanosť a maloobchodné tržby, bol v januári 2024 revidovaný smerom nahor na 112,1 z bleskovej hodnoty 110,2.

EÚ: Španielsky indikátor spotrebiteľskej dôvery vo februári 2024 mierne klesol na 78,5 z 5-mesačného maxima 78,6 v januári.

USA: Stavebné povolenia v Spojených štátoch vzrástli o 2,4 % na sezónne upravenú ročnú mieru 1,524 milióna vo februári 2024, čo predstavuje najvyššiu úroveň od augusta a revidovanú mieru o niečo vyššiu z predbežného odhadu 1,518 milióna.

Prečítané: 184x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred 36 minútami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.