pred 3 rokmi

Woodstock kapitalizmu už zajtra

shutterstock_1675972078

Na výročné zasadnutie akcionárov spoločnosti Berkshire Hathaway sa môžete pripojiť aj vy

Absolútna správa:

Už zajtra sa koná takzvaný Woodstock kapitalizmu. Takto sa nazýva výročné zasadnutie akcionárov spoločnosti Berkshire Hathaway, ktoré by sa za normálnych okolností konalo v obrovskej hale za prítomnosti desiatok tisíc ľudí. Počúvali by tam 2 najväčšie hviezdy tejto spoločnosti, ktorými je Warren Buffett a Charlie Munger. Kvôli pandémií sa tento rok bude táto udalosť znovu konať len online formou, na ktorú sa môžete pripojiť aj vy cez stránku finance yahoo.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Aon PLC., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o viac ako 4 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: + 135,6 %). Dôvodom tohto rastu bolo zverejnenie hospodárskych výsledkov za prvý kvartál 2021. Spoločnosť AON sa venuje službám v oblasti poisťovania.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Japonská priemyselná výroba v marci medzimesačne vzrástla o 2,2%, čakal sa pokles o -2,0%. Čínsky index PMI v spracovateľskom sektore v apríli bol na 51,1 bodov, odhad bol na 51,8 bodov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 – 0,79 %, Hang Seng – 1,97 %, Nikkei – 0,83 %.

Včera prijatá rezolúcia Európskeho parlamentu vyzýva krajiny EÚ ku koordinovanému postupu a vypovedaniu ruských diplomatov v odpovedi na kauzu Vrbětice 2014 v Česku. Rezolúcia ďalej vyzýva k tvrdším sankciám voči Rusku, obmedzeniu závislosti na ruskej energii, zastavenie projektu podmorského plynovodu Nord Stream 2 z Ruska do EÚ a pripomína vylúčenie Rosatomu z tendra na rozšírenie jadrovej elektrárne Dukovany. Spoločnosť Nestle kúpi výrobcu vitamínov The Bountiful Company za 5,7 miliárd USD. Stane sa tak svetovým lídrom v tomto segmente, do ktorého vstúpila len pred pár rokmi. Miera nezamestnanosti v EÚ v marci klesla na 7,3%, zatiaľ čo vo februári bola o desatinu percentuálneho bodu vyššia. Podobná bola situácia aj v krajinách platiacich eurom, kde sa miera nezamestnanosti takisto znížila o 0,1 percentuálneho bodu a dosiahla 8,1 %. HDP eurozóny v prvom kvartáli medziročne kleslo predbežne o 1,8%, čakal sa pokles o 2,0 %. Medzikvartálne kleslo HDP o 0,6 % proti odhadu 0,8 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,55 %, CAC 40 - 0,53 %, DAX - 0,12 %.

EÚ oficiálne varuje Apple , že jeho systém platieb za aplikácie a pravidlá pre marketing môžu porušovať pravidlá hospodárskej súťaže. Výdavky na osobnú spotrebu v USA stúpli v marci medzimesačne o 4,2 %, odhad bol rast o 4,1 %. Index spotrebiteľskej dôvery Michigenské univerzity v apríli rastie na 88,3 bodov z revidovaných 84,9 bodov za marec. Odhadovaný bol miernejší rast na 87,4 bodov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones - 0,58 %, S&P 500 - 0,76 %, NASDAQ - 0,92 %.

Roman Lechovič, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1233x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 19 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.