pred 2 mesiacmi

Výpredaj kryptomien pokračuje

bitcoin

Bitcoin od vrcholu poklesol už o viac ako 55%, prerazil aj významnú hranicu 30 tisíc

Absolútna správa:

Cena Bitcoinu sa dnes prepadla pod významnú hladinu 30 tisíc. Naposledy bola pod touto hranicou v januári tohto roka. Spolu s Bitcoinom klesá takmer celý trh kryptomien. V priebehu posledných 7 dní už niektoré z nich stratili viac než polovicu svojej hodnoty. Možným dôvodom poklesu sú nové prísne reštrikcie v Číne, ktoré vchádzajú do platnosti. V Číne sa doteraz ťažilo približne 65 % celosvetového bitcoinu, niektoré odhady úroveň odhadujú vyššie, až na 75 %. No podľa čínskeho denníka Global Times v nedeľu orgány vypli viac ako 90 % ťažiarov v krajine, pričom tentoraz bol zásah namierený na provinciu S'-čchuan. Pokles ceny urýchľujú margin calls, ktoré dostávajú obchodníci, ktorý pri nákupe kryptomien používali páku. V prípade, ak nedoplnia maržu na svoj účet, obchody sú uzavreté a objem predajných pokynov sa ďalej nabaľuje.

Investori zarobili na:

Spoločnosti L Brands, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o vyše 4 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: + 0,87 %).  L Brands predáva široký sortiment výrobkov prevažne pre ženy. Predávajú napríklad spodnú bielizeň prostredníctvom dcérskej spoločnosti Victoria's Secret, kozmetiku ako aj oblečenie. Dôvodom rastu je pozitívne hodnotenie oznámeného spin-offu spomínanej prominentnej značky spodnej bielizne Victoria's Secret.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Americký výrobca elektromobilov Tesla predstavil plány na vybudovanie siete dobíjajúcich staníc v Číne. Na úseku od východu na západ krajiny dlhom 5000 km bude 27 staníc na dobíjanie elektrických áut. Trasa kopíruje legendárnu Hodvábnu cestu a mala by byť najdlhšou trasou s dobíjacími stanicami v krajine. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 + 0,64 %, Hang Seng  - 0,63 %, Nikkei 225 + 3,12 %.

Európska komisia začala ďalšie vyšetrovanie americkej internetovej spoločnosti Google. Tentoraz chce zistiť, či firma neobmedzuje konkurenciu na trhu technológií pre digitálnu reklamu. A to tým, že uprednostňuje vlastné služby pre on-line reklamu pred konkurenčnými vydavateľmi, ktoré ponúkajú podobné služby. Komisia to dnes uviedla v tlačovej správe. Ministri financií skupiny veľkých ekonomík G20 na svojom ďalšom zasadnutí 9. a 10. júla podporia dohodu, ktorá stanovuje globálne minimálnu firemnú daň, a vyzvú na dokončenie technických prác, aby mohli v októbri schváliť rámec pre jej zavedenie. S odvolaním sa na návrh záverečného komuniké to dnes uviedla agentúra Reuters. Británia dnes oficiálne začína rokovania o svojom pripojení k novej ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode nazvanej Komplexná a progresívna dohoda pre transpacifické partnerstva (CPTPP). Oznámila to britská vláda, ktorá dohodu považuje za dôležitú po svojom odchode z EÚ, kedy sa snaží viac zamerať na vzdialenejšie, ale rýchlejšie rastúce ekonomiky. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 + 0,26 %, CAC 40 + 0,14 %, DAX  + 0,21 %.

GameStop oznámil, že dokončil program predaja 5 mil. Akcií v celkovej hodnote 1,13 mld. USD . Akcie v pre-markete rastú o viac ako 9%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones  + 0,23 %, S&P 500 + 0,51 %, NASDAQ + 0,75 %.

Prečítané: 338x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 14 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.