pred 3 mesiacmi

Volkswagen neplánuje predať značku Lamborghini

shutterstock_320501954

Spoločnosť Volkswagen potvrdila plány na udržanie vlastníctva značky automobilov Lamborghini a vyvrátila správy o predaji tejto značky.

Absolútna správa:

Spoločnosť Volkswagen potvrdila plány na udržanie vlastníctva značky automobilov Lamborghini. K tomuto vyjadreniu došlo po tom, čo časopis Autocar uviedol, že za odkúpenie značky Lamborghini od spoločnosti Volkswagen bolo ponúknutých 7,5 miliardy eur. Motoristický časopis Autocar v utorok oznámil, že spoločnosť dostala ponuku od spoločnosti Quantum Group AG, novej holdingovej spoločnosti so sídlom v Zürichu, ktorá vytvorila konzorcium s londýnskou investičnou spoločnosťou Centricus Asset Management. Spoločnosť Volkswagen urobila v novembri krok smerom k príprave Lamborghini a svojej talianskej motocyklovej značky Ducati na strategické možnosti, ako je počiatočná verejná ponuka alebo predaj, o mesiac neskôr však oznámila, že sa zaviazala udržať tieto značky vo svojom portfóliu. Lamborghini vlastní skupina VW prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Audi. Hovorca Audi tiež uviedol, že nie je na predaj a má stabilné miesto v portfóliu značiek automobilov, ktoré patria pod skupinu spoločnosti Volkswagen.

Investori zarobili na:

Spoločnosti NVR Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 3,95 % (výkonnosť za posledných 5 rokov:  +181,52 %). NVR, Inc. buduje a predáva domy a vykonáva činnosti hypotekárneho bankovníctva. NVR poskytuje prostredníctvom hypotekárneho bankovníctva svojim zákazníkom služby a finančné prostriedky v oblasti výstavby domov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

HDP Singapuru stúplo v prvom kvartály tohto roku medziročne o 1,3 %, odhad analytikov bol na úrovni 0,9 %. Japonský spotrebiteľský cenový index, ktorý meria jadrovú infláciu zaznamenal za mesiac máj prepad o 0,1 %, na hodnotu -0,1 %.  Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +3,16 %, Hang Seng +1,75 %, Nikkei 225 +0,67 %.

Deutsche Bank presunie približne 100 pracovných pozícií v korporátnom bankovníctve zo svojich londýnskych pobočiek do Európskej únie a Ázie. Banka sa týmto krokom snaží o zníženie nákladov v divízii korporátneho bankovníctva. Nemecký protimonopolný úrad začal konanie voči spoločnosti Google. Zisťuje, ako nakladá s osobnými údajmi používateľov a či nezneužíva dominantné postavenie na trhu. Nemecký index IFO, ktorý reprezentuje index spotrebiteľskej nálady sa za mesiac máj nachádzal na hodnote 99,2 bodu. Odhadovaná úroveň analytikov bola na úrovni 98,2 bodu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,01 %, CAC 40 -0,28 %, DAX +0,18 %.

Americká spoločnosť Moderna oznámila, že jej vakcína proti ochoreniu covid-19 je účinná aj u mladších ľudí, ktorí sa nachádzajú medzi 12. a 17. rokom života. Amazon.com sa údajne blíži k dohode o kúpe filmového štúdia Metro-Goldwyn-Mayer (MGM). Táto akvizícia by mohla mať hodnotu až 9 miliárd USD. Výnosy na 10 ročných amerických dlhopisoch dnes zaznamenávali prepad o viac ako 2,5 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,24 %, S&P 500 -0,21 %, NASDAQ -0,03 %.

Prečítané: 402x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 15 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.