pred 3 rokmi

Voľby USA

shutterstock_1729960036

Základné informácie pred zajtrajšími prezidentskými voľbami v USA.

Absolútna správa:

Americký prezident Donald Trump poľoval na podporu v štyroch štátoch bojiska, zatiaľ čo demokratický rival Joe Biden sa počas posledného dňa kampane v boji o Biely dom zameriava na Pensylvániu a Ohio. Trump doháňa Bidena v národných prieskumoch verejnej mienky. Trump by ešte mohol dať dokopy 270 hlasov potrebných na to, aby zvíťazil v štátnej volebnej akadémii, ktorá určuje víťaza. Vedenie spoločnosti Biden sa v posledných dňoch kampane 2020 trochu rozšírilo v troch kritických štátoch Rust Belt, ktoré Trump tesne pred štyrmi rokmi vyhral, ​​podľa prieskumov verejnej mienky agentúry Reuters / Ipsos zverejnených v nedeľu. Biden vedie nad Trumpom o 10 percentuálnych bodov vo Wisconsine a Michigane a prezidentský kandidát je vpredu o sedem percentuálnych bodov v Pensylvánii. Investičné spoločnosti na Wall Street, ktoré čelia vyhliadkam na chaotické voľby skomplikované nebývalým počtom hlasovacích lístkov, si najali politických analytikov a poskytli údaje o hlasovaní, aby mohli určiť zoznam sledovaných rozhodujúcich okresov a závodov Senátu, ktoré môže naznačovať, akým smerom bude hlasovanie vedené. Biden sľúbil, že v prvý deň presadí svoje vlastné daňové návrhy, ak vyhrá utorňajšie voľby, vrátane zvýšenia dane z príjmu právnických osôb na 28% a zdvojnásobenia sadzby na zámorské zisky z patentov, autorských práv a ochranných značiek na 21%. Rovnako je vysoká pravdepodobnosť, že v prípade tesného víťazstva demokratického kandidáta, Donald Trump označí voľby za neplatné a bude požadovať ich revíziu, čo na trhoch môže vyvolať ďalšiu volatilitu.

Investori zarobili na

Spoločnosti Mohawk Industries, Inc., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o vyše 11,14 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -42,13 %). Spoločnosť predáva širokú škálu podlahových krytín. Dôvodom rastu je zverejnenie hospodárskych výsledkov spolu s výhľadom na nadchádzajúce obdobie.  

Makro analýza a správy z ekonomiky:

China International Capital Corp vzrástla prudko o 33% pri svojom pondelňajšom debute na šanghajskej burze cenných papierov, pretože investori veria, že piata najväčšia firma v oblasti cenných papierov bude mať prospech z vládneho tlaku na urýchlenie reforiem kapitálového trhu. Priemer japonských akcií Nikkei dnes vyskočil a zmiernil dopad poklesnutých amerických akcií z konca minulého týždňa, nakoľko príznaky oživenia domácich podnikových ziskov a relatívne obmedzenej domácej situácie COVID-19 zvýšili sentiment. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,54 %, Hang Seng +1,46 %, Nikkei 225 +1,39 %.

Väčšina európskych trhov začala s novembrovým obchodovaním pozitívne, pretože zrýchlenie čínskych aktivít v továrňach pomohlo prevýšiť obavy z druhej vlny vypuknutia COVID-19, ktorá prinútila hlavné európske ekonomiky späť k lockdownu. Britská online supermarketová a technologická skupina Ocado vyskočila o 8 %, keď vyhlásila, že kúpi dve robotické spoločnosti, a vylepšila si tak celoročný výhľad ziskov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +2,07 %, CAC 40 +2,11 %, DAX +2,01 %.

Trh s ropou bol pod tlakom kvôli obavám zo slabšieho dopytu po palive, pretože niekoľko európskych krajín znovu spustilo lockdown s cieľom potlačiť koronavírus. Ceny ropy aj napriek tomu vzrástli o viac ako 3 %. Infekcie nedávno dosiahli denný rekord aj v USA a hlavní obchodníci s ropou sa domnievajú, že by to mohlo spomaliť oživenie dopytu.  Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,60 %, S&P 500 +0,75 %, NASDAQ +0,42 %.

Prečítané: 1744x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 18 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.