pred 6 mesiacmi

USA hrozí Rusko sankciami

shutterstock_792494161 (1)

Dočkáme sa už budúci týždeň sankcií na Rusko, za údajné zasahovanie do amerických volieb?

Absolútna správa:

Očakáva sa, že USA budúci týždeň uvalí sankcie voči Rusku kvôli údajnému zasahovaniu do amerických prezidentských volieb v roku 2020, uviedla v utorok CNN. Irán bude pravdepodobne tiež čeliť sankciám, dodala CNN s odvolaním sa na anonymných amerických úradníkov. Prezident USA Joe Biden v rozhovore na stanici ABC súhlasil, že Putin je "zabijak" a Rusko za údajné zasahovanie do amerických volieb zaplatí. Ruský rubeľ klesá k americkému doláru o 1,6 % na 74,03 USD/RUB po výrokoch amerického prezidenta Bidena. Ruské štátne dlhopisy klesli, ruský index RSI denominovaný v dolároch klesá o 3,8%.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Lennar Corporation, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o vyše 13 % (výkonnosť za 5 rokov: +114,76 %). Dôvodom prudkého rastu bola správa o založení nového podniku Upward America Venture, ktorá bude mať za cieľ získať rodinné domy na prenájom na trhoch s vysokým rastom v celom USA. Do spoločnosti chce dokopy naliať investície v hodnote 4 miliárd USD. Spoločnosť Lennar Corporation sa venuje nákupom, predajom nehnuteľností, ich prenájmu ako aj poskytovaním hypoték.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Samsung Electronics varoval pred dôsledkami nedostatku čipov v 2. kvartáli. Jeden z riaditeľov firmy Koh Dong-jin tiež upozornil, že v 2. kvartáli nemusí byť na trh uvedený rad mobilov Galaxy Note. Japonský export vo februári klesol o 4,5% medziročne, odhad rátal s mienejším poklesom o 0,2%. Naopak import vzrástol medziročne o 11,8%, čakal sa rast o 12%. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 + 0,42 %, Hang Seng + 0,02 %, Nikkei 225 - 0,02 %.

Predaj osobných vozidiel v Európe klesol o 20% na najnižšiu februárovú hodnotu od roku 2013. Francúzsky protimonopolný úrad začal vyšetrovať zmeny v chystanom spôsobe, akým Apple zhromažďuje dáta o užívateľoch iPhonov. Zmeny súvisia s verziou softvéru iOS 14. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,03 %, CAC 40 - 0,01 %, DAX + 0,27 %.

Google zníži poplatok, ktorý účtuje vývojárom vo svojom obchode s aplikáciami Google Play. Od júla poplatok u prvého milióna dolárov z ročných tržieb jednotlivých vývojárov v obchode Google Play klesne na 15 % z terajších 30 %. Časť príjmov presahujúce milión dolárov bude naďalej podliehať 30 % poplatku. Ratingová agentúra S & P potvrdila Spojeným štátom rating na stupni AA + so stabilným výhľadom. Donald Trump urobí rozhodnutie ohľadom ďalšej prípadnej kandidatúry na prezidenta USA až po voľbách do Kongresu plánovaných na rok 2022. Vyhlásil to v rozhovore s televíziou Fox News, v ktorom tiež vyzval svojich priaznivcov, aby sa nechali zaočkovať proti Covidu-19. IEA dnes uviedla, že trh s ropou nie je na pokraji nového cenového supercyklu. Ponuka je dostatočná a obavy z nedostatku sú mylné. Coinbase v rámci priameho úpisu na burze Nasdaq registrovala až 114,9 milióna akcií. Apple vlani rozdelil 2,8 miliardy dolárov získaných zo "zelených dlhopisov" na financovanie 17 projektov, ktoré vygenerujú 1,2 gigawattov obnoviteľnej energie a zníži emisie uhlíka o ekvivalent 200 000 áut. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones + 0,53 %, S&P 500 + 0,22 %, NASDAQ + 0,25 %.

Roman Lechovič, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 583x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 13 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.