pred 3 mesiacmi

Trhy čakajú na rozhodnutie Fedu

shutterstock_1536974354

Zvýšená inflácia odradila investorov od technologických akcií. Investori čakajú na stredu a vyjadrenie Federálneho rezervného systému ohľadom rastúcich cenových tlakov.

Absolútna správa:

Americké akcie v utorok kolísali medzi miernymi stratami a ziskami, keď investori čakajú na nové katalyzátory, ktoré by podporili rast indexov alebo na odôvodnenie súčasného ocenenia ktoré výrazne ovplyvnila inflácia. Investori oceňujú silné hospodárske oživenie, ktoré je podporené masívnymi vládnymi výdavkami a uvoľnenou monetárnou politikou .Zvýšená inflácia odradila investorov najmä od rastúcich  akcií, primárne od technologických s perspektívou vyšších úrokových sadzieb, ktoré by mohli znížiť ocenenie týchto spoločností. Účastníci trhu čakajú na vyjadrenie Federálneho rezervného systému, ktorý má naplánované zasadnutie na stredu. Očakávajú sa informácie týkajúce sa názoru centrálnej banky na rastúce cenové tlaky.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Viacombs INC., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o viac ako  4 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: - 23,18 %). Spoločnosť Viacombs INC je popredná svetová mediálna spoločnosť, ktorá vytvára obsah pre divákov celosvetovo prostredníctvom televíznych relácií. Viacombs vlastní káblovú sieť a okrem iného vydáva knihy.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

HDP Ruska sa v tohtoročnom prvom štvrťroku medziročne znížilo o 1% kvôli pretrvávajúcpm dopade pandémie covidu-19. Uvádza to správa štatistického úradu Rosstat. V predchádzajúcom kvartáli sa ruské HDP medziročne znížilo o 1,8%. Rusko údajne chce ponúknuť (svojej zatiaľ najdlhšie) dlhopisy s 15 ročnou splatnosťou denominované v eurách a opätovne ponúknuť existujúce eurové dlhopisy so splatnosťou do roku 2027 po tom, čo USA uvalilo sankcie na jeho dlh v miestnej mene. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,05 %, Hang Seng +1,42 %, Nikkei 225 +2,09 %.

Nemecký ústavný súd dnes zamietol 2 sťažnosti na stimulačný program ECB v objeme 2,4 biliónov eur. Podľa súdu nie je zjavné, že by vláda a poslanci svojim hodnotením a činy prekročili manévrovací priestor, ktorý k presadzovaniu politiky ECB majú. Súd navyše o oboch odmietnutých sťažnostiach uviedol, že sú tiež neprípustné, pretože presahujú vecnú i právnu podstatu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,04 %, CAC 40 -0,21 %, DAX -0,07 %.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena informovala začiatkom mája Kongres o úmysle predať Izraeli zbrane v hodnote 735 miliónov dolárov. Urobila tak asi týždeň pred vypuknutím bojov medzi radikálnym hnutím Hamas a izraelskou armádou, pričom väčšinu zásielky tvoria zariadenia na presné navádzanie bômb, ktoré Izrael používa pri bombardovaní Pásma Gazy. Časť demokratických zákonodarcov, ktorí postup Izraela z posledných dní kritizujú, teraz uvažuje nad tým, či chystaný predaj zbraní nevyužiť k nátlaku na Izrael, aby útoky zastavil, napísal denník The Washington Post. Apple údajne čelí ďalším oneskorením dodávok tabletov iPad Pro, ktoré majú byť uvedené do predaja za týždeň. Dátum dodávok u predobjednávok sa predlžuje na koniec júna až začiatok júla. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,78 %, S&P 500 -0,85 %, NASDAQ -0,56 %.

Prečítané: 413x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 14 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.