pred 3 rokmi

Testovanie pozastavené

shutterstock_1797529609

Po pozitívnych správach o vakcíne sa tentokrát objavila jedna negatívna z Číny.

Absolútna správa:

Finálna fáza pokusu s čínskym kandidátom na očkovaciu vakcínu bola v Brazílii zastavená kvôli závažnej nepriaznivej udalosti. Testovanie vakcíny spoločnosti Sinovac Biotech Ltd. s názvom Coronavac bolo v Brazílii zastavené po udalosti, ktorá sa stala 29. októbra, uviedla v utorok Brazílska zdravotnícka agentúra bez ďalších podrobností o chorobe. Štúdia je prerušená v súlade s predpismi, pričom agentúra podľa nej analyzuje, či by testovanie malo pokračovať. Takéto pauzy nie sú neobvyklé pri rozsiahlych testoch liekov, nakoľko dvaja západní vývojári - AstraZeneca a Johnson & Johnson - pozastavili svoje vakcínové testy v posledných mesiacoch kvôli závažným nežiaducim udalostiam, len aby ich znovu spustili po vyšetrení. Čína však už začala s podávaním svojich vakcín vrátane Coronavacu státisícom ľudí na základe rozsiahleho schválenia núdzového použitia, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť zistenia problému bezpečnosti v tejto fáze. Minulý mesiac čínske ministerstvo vedy uviedlo, že jeho spoločnosti naočkovali okolo 60 000 dobrovoľníkov v záverečných fázach pokusov, ale o závažných nežiaducich udalostiach sa zatiaľ nehovorí. Zástupca spoločnosti Sinovac nereagoval okamžite na žiadosť o vyjadrenie k pozastaveniu brazílskeho procesu.

Investori zarobili na

Spoločnosti D.R. Horton, Inc., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o viac ako 9 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +121,36 %). Spoločnosť buduje a predáva rodinné domy určené predovšetkým pre vstupné a vyššie trhy. Akcie vzrástli na základe zvýšenia dopytu objednávok a silných hospodárskych výsledkov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ceny v Číne klesli v októbri výraznejším tempom, ako sa očakávalo, čo naznačuje nižší dopyt po priemyselnom tovare napriek vyššiemu hospodárskemu oživeniu. „V Číne bola epidemická kontrola od mája do súčasnosti oveľa účinnejšia ako v Európe a Spojených štátoch. Celkový urgentný dopyt po vakcíne teda nie je v Číne taký vysoký, “uviedol Zhang Gang, analytik spoločnosti Central China Securities v Šanghaji. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,55 %, Hang Seng +1,10 %, Nikkei 225 +0,26 %.

Európska komisia uviedla, že v stredu schváli kontrakt na dodávku potenciálnej koronavírusovej vakcíny Pfizer a jej partnera BioNTech. V Amsterdame sa majiteľ nákupného centra Unibail-Rodamco-Westfield zvýšil spolu s včerajším dňom o viac ako 40% po tom, čo jeho akcionári hlasovali proti plánovanej emisii práv vo výške 3,5 miliardy EUR. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 ++1,02 %, CAC 40 +1,55 %, DAX +0,51 %.

Prezidentka Federálnej rezervnej banky Kansas City Esther Georgeová dnes uviedla, že bola povzbudená a prekvapená silou odrazu od dna korona krízy v treťom štvrťroku, očakáva však mierny rast a je presvedčená, že menová politika Fedu je tam, kde by mala byť. Americký minister zdravotníctva Alex Azar v utorok uviedol, že ak spoločnosť Pfizer predloží svoju dočasnú vakcínu COVID-19 regulačným orgánom v zdravotníctve tak rýchlo, ako sa očakávalo, americká vláda očakáva začiatok očkovania v decembri. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,90 %, S&P 500 -0,06 %, NASDAQ -1,37 %.

Prečítané: 1473x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 19 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.