pred 3 týždňami

Tesla ustúpila

shutterstock_1140629366

Automobilka Tesla musela stiahnuť takmer 150 000 vozidiel.

Absolútna správa:

Spoločnosť Tesla Inc súhlasila so stiahnutím 134 951 vozidiel Model S a Model X s dotykovými displejmi, ktoré by mohli zlyhať a zvýšiť riziko havárie po tom, čo americké regulačné orgány v oblasti bezpečnosti automobilov minulý mesiac požiadali o stiahnutie z trhu, uvádza sa v tlačovej správe. Národná správa pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) podala nezvyčajnú žiadosť o stiahnutie vozidiel z trhu vo formálnom liste spoločnosti Tesla z 13. januára, v ktorom uviedla, že predbežne dospela k záveru, že vozidlá 2012-2018 Model S a 2016-2018 Model X predstavujú bezpečnostný problém. Výrobcovia automobilov zvyčajne súhlasia s dobrovoľnými opravami skôr, ako sa agentúra pre bezpečnosť automobilov formálne usiluje o stiahnutie z trhu. Agentúra uviedla, že poruchy dotykovej obrazovky predstavovali významné bezpečnostné problémy, medzi ktoré patrí strata snímok spätnej alebo záložnej kamery, vonkajšie osvetlenie smerových svetiel a systémy odhmlievania a odmrazovania čelného skla, ktoré môžu znížiť viditeľnosť vodiča za nepriaznivého počasia. Spoločnosť NHTSA požadovala, aby spoločnosť Tesla reagovala na jej požiadavku na stiahnutie z trhu do 27. januára. Spoločnosť Tesla v ten istý deň s odvolaním súhlasila. Agentúra uviedla, že ďalšie automobilky vydali početné odvolania pre podobné bezpečnostné problémy, ktoré vyplývajú zo zlyhania dotykovej obrazovky.

Investori zarobili na:

Spoločnosti CASSAVA SCIENCES INC ., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 150,20 % (výkonnosť za 5 rokov: + 340,67 %). Spoločnosť vyvíja lieky pomocou svojej patentovanej technológie. Spoločnosť vyvíja bezpečnejšie a efektívnejšie lieky na použitie pri liečbe bolesti, najmä v oblasti opioidných liekov. Cena akcií reagovali prudkým rastom po zverejnení správy o pozitívnych výsledkov štúdií zameriavajúcich sa na ich nový liek na Alzheimerovú chorobu.  Výsledky štúdie ukazujú výrazné zlepšenie kognitívnych a behaviorálnych schopností po 6 mesiacoch liečby.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čína, ktorá zvyšuje optimizmus trhu, uviedla najmenší počet nových prípadov COVID-19 za mesiac, nakoľko importované prípady predbehli lokálne infekcie. Maklérska spoločnosť uviedla, že sa očakáva, že kontinentálne spoločnosti kótované na burze v Hongkongu vykážu solídne zárobky vďaka zotaveniu Číny. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,54 %, Hang Seng +1,23%, Nikkei 225 +0,97 %.

Pozitívna nálada z ázijských trhov sa pri počiatočnom obchodovaní preliala do Európy v nádeji, že americká ekonomika bude stimulovať viac. Pozornosť sa sústredila aj na správy o príjmoch z celej Európy, pričom spoločnosť Fresenius Medical Care klesla o 13,6% po tom, čo svetová firma na dialýzu obličiek č. 1 varovala, že tento rok by čistý zisk pravdepodobne klesne. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,69 %, CAC 40 +1,86 %, DAX +1,56 %.

Snemovňa reprezentantov USA pod vedením Demokratickej strany v utorok pripravila na prvý krok v ceste k stimulačnému balíku COVID-19 od prezidenta Joe Bidena, pričom sa očakáva, že sa prostredníctvom Kongresu tento krok urýchli. Nové prípady COVID-19 v USA klesli tretí týždeň po sebe, čo je vôbec prvý raz, čo krajina zaznamenala taký rozšírený pokles od vlaňajšieho septembra. Pfizer odhaduje výnos z vakcíny proti Covid-19 za rok na 15 miliárd USD. Spoločnosť United Parcel Service Inc získala 4,4% po tom, čo prekonala štvrťročné odhady zisku z nárastu objemu dodávok do domácnosti v dôsledku pandemického online nákupu vianočných darčekov a produktov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,57 %, S&P 500 +1,39 %, NASDAQ +1,56 %.

Prečítané: 171x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_733309804
pred 7 hodinami

Warren Buffett nakupuje vo veľkom

shutterstock_1796723077
pred 3 dňami

Očkovanie je nutné zrýchliť

shutterstock_539854030
pred 4 dňami

Ropa sa naďalej drží nad 60 USD

shutterstock_1866527854 (4)
pred 5 dňami

AstraZeneca pravdepodobne nedodrží dodávky

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.