pred 11 mesiacmi

Technologické akcie sa prepadli v dôsledku možného obmedzenia Číny k technológiám USA

shutterstock_2200286089

Nasdaq 100 klesol po kroku Washingtonu obmedziť prístup Číny k americkým technológiám a kvôli signálom spomalenia celosvetového dopytu po čipoch.

Absolútna správa:

Technický a energetický sektor viedli k poklesu indexu S&P 500 a pokles akcií sa predĺžil na štvrtý deň po sebe. Nasdaq 100 klesol z pomedzi indexov najviac, pričom pokles bol spôsobený tlakom sektora polovodičov. Washington vyhlásil, že chce ďalej obmedziť prístup Číny k technológiám USA a po náznakoch znižovania dopytu po čipoch vo svete. Trh so zlatými dlhopismi v Spojenom kráľovstve zachvátili turbulencie, pričom výpredaj sa zrýchlil napriek tomu, že Bank of England predĺžila svoje núdzové ochranné opatrenia. Trh s hotovostnými pokladničnými poukážkami v USA je zatvorený z dôvodu sviatku. Nálada zostáva krehká pred štvrtkovými údajmi o inflácii v USA a množstvom bankových výsledkov, ktorými sa naplno začne sezóna tretieho štvrťroka. Horšie než očakávané údaje o inflácii, ktoré doplnia minulotýždňové silné údaje o zamestnanosti, zvýšia tlak na tvorcov politík, aby predĺžili zvyšovanie sadzieb o 75 bázických bodov aj po skončení tohto roka.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Walgreens Boots Alliance, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 4,33 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -54,15 %). Spoločnosť Walgreens Boots Alliance, Inc., prevádzkuje maloobchodné drogérie. Spoločnosť ponúka širokú škálu liekov na predpis a bez lekárskeho predpisu, ako aj primárnu a akútnu starostlivosť, wellness, farmáciu, služby manažmentu chorôb a zdravie a fitness.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Transakcie elektronickými kartami na Novom Zélande vzrástli v auguste 2022 medziročne o 26,9 percenta na 6 117 NZD, čím sa prudko odrazili od poklesu o 0,5 percenta v predchádzajúcom mesiaci. Najviac sa zvýšili nákupy v pohostinstvách a to až o 78,2 %. Na sezónnej mesačnej báze vzrástli výdavky na elektronické karty o 0,9 % po 0,2 % poklese v predchádzajúcom mesiaci. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -2,21 %, Hang Seng -2,95 %, Nikkei 225 -0,71 %.

Výrobná produkcia Holandska sa v auguste 2022 medzimesačne znížila o 1,2 percenta po revidovanom zvýšení o 0,7 percenta v predchádzajúcom mesiaci. Produkcia sa znížila najviac v oblasti dopravy a to o 15,9 %. Na ročnej báze vzrástla výrobná produkcia o 5,9 %, čím sa zrýchlila z nahor revidovaného rastu o 5,2 percenta v júli. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 -0,55 %, CAC 40 -0,45 %, DAX +0,00 %.

Guvernér kanadskej centrálnej banky uviedol, že menová politika funguje a očakáva, že inflácia sa do roku 2024 vráti k 2% cieľu centrálnej banky. Celková miera inflácie v Kanade v auguste klesla na 7,0 %, pričom jadrová inflácia sa pohybovala okolo 5 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,32 %, S&P 500 -0,75 %, NASDAQ -1,04 %.

Prečítané: 510x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_1538141879
pred 4 hodinami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred dňom

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Shutterstock FX
pred 2 dňami

Bol zaznamenaný pokles výnosov dlhopisov a rast dolára pokračoval aj dnes

Shutterstock_1972236305
pred 3 dňami

Začiatok týždňa prináša pokles dlhopisov a rast dolára

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.