pred 8 mesiacmi

Súdny spor o 1,3 miliardy USD

shutterstock_159118949

Trumpov právnik čelí vážnemu obvineniu ohľadom prezidentských volieb USA.

Absolútna správa:

Americká spoločnosť s hlasovacími zariadeniami podala žalobu vo výške 1,3 miliárd dolárov na právnika bývalého prezidenta Donalda Trumpa, Rudy Giulianiho, a obvinila ho z rozsiahlych podvodoch v prezidentských voľbách. Trump a jeho spojenci strávili dva mesiace popieraním svojej volebnej porážky a bez dôkazov tvrdili, že to bolo dôsledkom rozsiahlych podvodov s voličmi. Spoločnosť sídliaca v Denveri, spoločnosť Dominion Voting Systems Inc., podala skoršiu žalobu na protrumpovského právnika Sidneyho Powella, ktorého spoločnosť obvinila aj zo šírenia falošných konšpiračných teórií o voľbách, ktoré Trump prehral s demokratom Joe Bidenom. Giuliani vo svojom vyhlásení uviedol, že účelom žaloby spoločnosti Dominion bolo zastrašiť ostatných pri výkone ich práv na slobodu prejavu. Spoločnosť Dominion vo svojom súdnom spore uvádza, že na súkromnú bezpečnosť vynaložila 565 000 dolárov na ochranu svojich zamestnancov, ktorí čelia obťažovaniu a vyhrážkam smrťou.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Iron Mountain Incorporated, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 6,50 % (výkonnosť za 5 rokov: +24,31 %).  Iron Mountain Incorporated je spoločnosť zaoberajúca sa ukladaním a správou informácií. Spoločnosť poskytuje správu záznamov, riešenia pre správu údajov a služby ničenia informácií.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Niektorí z najlepších šanghajských finančníkov uviedli, že rozvoj čínskych búrz bol čiastočne brzdený nedostatkami manažmentu a navrhli množstvo zmien, vrátane zlepšenia správy a riadenia spoločností, informoval The Paper. Najlepším ziskom v Hang Seng bol Tencent Holdings Ltd, ktorý získal 10,93%, zatiaľ čo najväčším porazeným bol China Unicom Hong Kong Ltd, ktorý uzavrel o 3,35% nižšie. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,01 %, Hang Seng +2,41 %, Nikkei 225 +0,67 %.

Akcie Spojeného kráľovstva sa dostali pod tlak po tom, čo minister zdravotníctva v nedeľu uviedol, že v Británii bolo zistených 77 prípadov juhoafrického variantu COVID-19. Prieskum medzitým ukázal, že morálka nemeckého podnikania v januári poklesla viac, ako sa očakávalo, pretože druhá vlna COVID-19 zastavila oživenie najväčšej európskej ekonomiky. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,37 %, CAC 40 -1,57 %, DAX -1,66 %.

Akciové trhy v uplynulých dňoch dosiahli rekordné maximá v súvislosti s tým, že vakcíny začnú znižovať mieru infekcie na celom svete a že dôjde k silnejšiemu oživeniu ekonomiky USA za vlády prezidenta Joe Bidena. Napriek pozitívnemu rastu dnes americké indexy zažili zvýšenú volatilitu. Niektoré akcie spoločností rástli o viac ako 7% a následne nabrali opačný smer a na základe výpredajov začali klesať do mínusu. Napokon sa americký trh stabilizoval a  Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,12 %, S&P 500 +0,19 %, NASDAQ +0,69 %.

Prečítané: 598x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1729830958
pred 2 dňami

Hospodárske výsledky bánk podporili rast na Wall Street

shutterstock_2026844540
pred 3 dňami

Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodať do Európy ďalší plyn

shutterstock_1911409324
pred 4 dňami

Začne FED znižovať stimuly už v novembri?

shutterstock_1945206091
pred 5 dňami

Ropa Brent sa priblížila k 85 dolárom za barel

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.