pred 7 mesiacmi

Spotrebiteľská nálada v USA stúpa, keďže sa rozptyľujú obavy z inflácie

FX Pro

Po množstve údajov, ktoré zdôrazňovali spomalenie rastu zamestnanosti, piatkové údaje ukázali neočakávané zvýšenie zamestnanosti.

Absolútna správa:

Výnosy štátnych pokladničných poukážok vzrástli po tom, ako solídne údaje o zamestnanosti a spotrebiteľskej nálade v USA posilnili špekulácie, že stávky na zníženie sadzieb Federálneho rezervného systému v budúcom roku možno zašli príliš ďaleko. Všade na Wall Street prevláda názor, že hoci ekonomická sila spôsobuje, že investori sa menej obávajú recesie - aspoň zatiaľ -, znamená to tiež, že Fed bude možno musieť dlhšie držať sadzby na vyššej úrovni. To je sklamaním pre obchodníkov, ktorí v istom momente vsádzali na to, že centrálna banka bude schopná otočiť sadzby už v marci. Dvojročné výnosy amerických dlhopisov poskočili o 10 bázických bodov na približne 4,7 %. Dolár získal. Index S&P 500 po technologickom raste v predchádzajúcej seanse zaváhal. Zmierňujúce údaje o inflácii a zamestnanosti v uplynulom mesiaci presvedčili investorov, že Fed skončil so zvyšovaním úrokových sadzieb, a podnietili stávky, že v nasledujúcich 12 mesiacoch dôjde k zníženiu sadzieb minimálne o 125 bázických bodov. Predstavitelia Fed-u dodržiavajú pred budúco týždňovým politickým zasadnutím, ktoré sa zároveň časovo zhoduje s čerstvými údajmi o inflácii, samovoľné obdobie pokoja. Akcie sú zrelé na ďalšie zisky v roku 2024, keďže inflácia má nižší trend, ekonomika zostáva odolná a zisky sa zotavujú - čo zvyšuje náklady obetovanej príležitosti pre investorov, ktorí stále sedia bokom a držia sa svojej hotovosti tvrdia analytici.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Japonská ekonomika sa v treťom štvrťroku 2023 medziročne znížila o 2,9 %, v porovnaní s predbežnými údajmi o 2,1 % poklese a po nadol revidovanom raste o 3,6 % v 2. štvrťroku. Reserve Bank of India podržala svoje referenčné repo na úrovni 6,5 percenta na piatom po sebe idúcom zasadnutí v decembri 2023, aby zabezpečila, že inflácia zostane v rámci cieľového rozpätia centrálnej banky 2 – 6 % pri podpore rastu.

EU: Nemecká miera inflácie spotrebiteľských cien bola v novembri 2023 potvrdená na medziročnej úrovni 3,2 %, čím sa spomalila z októbrových 3,8 % a bola najnižšia od júna 2021.

USA: Miera nezamestnanosti v Spojených štátoch klesla v novembri 2023 na 3,7 % z 3,9 % v predchádzajúcom mesiaci, čo je najnižšia úroveň od júla, a pevne pod očakávaniami trhu, že zostane nezmenená na úrovni 3,9 %. Priemerný hodinový zárobok všetkých zamestnancov zo súkromných nepoľnohospodárskych výplatných pások v USA sa v novembri 2023 medziročne zvýšil o 4 %, rovnakým tempom ako v predchádzajúcom mesiaci, čo zodpovedá odhadom trhu.

Prečítané: 496x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 18 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.