pred 4 mesiacmi

Prezidentské voľby USA

shutterstock_435411580

Joe Biden vedie nad Trumpom o 12 percentuálnych bodov.

Absolútna správa:

Demokrat Joe Biden vedie nad prezidentom Donaldom Trumpom na celonárodnej úrovni medzi pravdepodobnými voličmi o 12 percentuálnych bodov podľa prieskumu verejnej mienky agentúry Reuters, ktorý tiež ukázal, že počet presvedčivých voličov sa v porovnaní so štyrmi rokmi znížil. Podľa prieskumu, ktorý sa uskutočnil 3. - 8. septembra, 52% pravdepodobných voličov podporilo Bidena, zatiaľ čo 40% podporilo Trumpa. Tri percentá uviedli, že by volili iného kandidáta, a iba 5% uviedlo, že zostali nerozhodní, do prezidentských volieb 3. novembra ostávajú menej ako dva mesiace. Prieskum ukázal, že počet voličov, ktorí ešte nepodporili kandidáta väčšiny, je menej ako polovica oproti počtu v roku 2016 a že Biden mal v súčasnosti výhodu v zabezpečení národného ľudového hlasovania. Prieskum ukázal, že pravdepodobných voličov primárne motivuje pandémia koronavírusu, ktorá zabila viac ako 186 000 Američanov a zapríčinila stratu miliónov pracovných miest. Na otázku, čo viedlo k ich výberu za prezidenta, 28% odpovedalo, že išlo o vnímanú schopnosť kandidáta zvládnuť pandémiu, a 23% odpovedalo, že išlo o schopnosť obnoviť dôveru vo vládu. Ďalších 19% uviedlo, že ide o schopnosť kandidáta podporiť ekonomiku, a 14% uviedlo, že hľadalo kandidáta, ktorý je veľmi prísny voči zločinu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Qorvo Inc, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 7,54 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +116,99 %).  Dôvodom rastu bolo oznámenie kúpy menšinového podielu (11%) v spoločnosti Nikola Corp. Spoločnosť vyvíja a predáva rôzne vysoko výkonné analógové a zmiešané signálne integrované obvody pre komunikačný trh. Akcie vzrástli na pozitívne reakcie analytikov vzhľadom na 5G sieť, ktorou sa táto spoločnosť zaoberá.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Akcie čínskych polovodičov pokračovali v poklese, pretože možná sankcia USA proti čínskemu gigantu SMIC, ktorý sa zaoberá výrobou čipov, poškodila odvetvie. Sentimentu v Číne ublížili aj náznaky, že regulačné orgány zosilňujú represie proti špekuláciám. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -2,34 %, Hang Seng -0,63 %, Nikkei 225 -1,04 %.

Európska komisia tvrdí, že rozhovory o obstaraní 300 miliónov dávok možnej vakcíny proti Covid-19 od BioNTech a Pfizer vstúpili do záverečnej fázy. Taliansko zvažuje skrátenie karantény pre ľudí nakazených koronavírusom. Premiér Conte tvrdí, že by to zmiernilo ekonomický dopad opatrení súvisiacich s pandémiou. „Veríme, že ECB sa v tejto chvíli pokúsi riešiť riziká poklesu inflácie a nedávneho zhodnotenia eura skôr slovami, než činmi,“ napísali analytici spoločnosti TD Securities. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,76 %, CAC 40 +1,40 %, DAX +2,07 %.

Spoločnosť AstraZeneca, ktorá vyvíja vakcínu spolu s vedcami z Oxfordskej univerzity, v utorok uviedla, že pozastavila pokusy v neskorom štádiu, aby mohla nezávislá komisia preskúmať údaje o bezpečnosti, avšak snaží sa minimalizovať akýkoľvek potenciálny vplyv na časovú os. Očakáva sa, že volatilita trhu sa bude pred americkými prezidentskými voľbami ešte zvyšovať, pričom september a október sú tiež historicky najviac kostrbaté dva mesiace v roku. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,60 %, S&P 500 2,27 %, NASDAQ 2,71 %.

Prečítané: 493x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_159118949
pred 14 hodinami

Súdny spor o 1,3 miliardy USD

shutterstock_1425786551
pred 3 dňami

Trump sa bude brániť

shutterstock_1053383312
pred 4 dňami

Úrokové sadzby zostávajú nezmenené

shutterstock_1849278580
pred 5 dňami

Biden prevzal úrad

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.