pred 3 týždňami

Pokuta za obchodovanie s kryptomenami?

shutterstock_776505667

India prichádza s prekvapivým plánom, v ktorom chce zakázať kryptomeny.

Absolútna správa:

India chystá zákon zakazujúci kryptomenu. Ak by v krajine niekto obchodoval s kryptomenou alebo taký digitálny majetok vlastnil, dostal by podľa zákona pokutu. Agentúre Reuters to povedal jeden z vyšších vládnych úradníkov oboznámený s plánom. Zákon by bol ranou pre milióny investorov, ktorí majú o kryptomeny záujem a India by sa stala prvou veľkou krajinou, kde bude držanie kryptomeny nelegálne. Indické ministerstvo financií sa k tomu zatiaľ nevyjadrilo. Nejedná sa pritom o prvý pokus reštrikcií kryptomien. Aj napriek veľkým snahám po celom svete, sú doteraz platné regulácie skôr neúčinné.

Investori zarobili na:

Spoločnosti United Airlines Holdings Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o vyše 7 % (výkonnosť za 5 rokov: + 4,78 %). Dôvodom prudkého rastu sú správy, že letecká doprava je najvyššia od začiatku pandémia. To spolu s rastúcimi číslami očkovaných ľudí dáva nádej investorom, že letecká doprava sa dostane na predpandemické úrovne skôr, než sa očakávalo. United Airlines Holdings Inc. je jedna z najväčších aerolínií v USA.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Priemyselná výroba v Číne sa v januári a vo februári zvýšila medziročne o 35,1 % po raste o 7,3 % v decembri. Tempo rastu bolo vyššie než čakali analytici vďaka silnému výkonu spracovateľského sektora. Čísla ukazujú, že čínska ekonomika sa výrazne oživuje. Čína podľa zdrojov denníka Dow Jones požiadala spoločnosť Alibaba, aby sa zbavila svojich aktivít v médiách. Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung získal zákazku od americkej spoločnosti Waymo zo skupiny Alphabet, bude jej dodávať čipy do budúcej generácie autonómnych vozidiel. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 – 2,15 %, Hang Seng + 0,33 %, Nikkei 225 + 0,17 %.

Volkswagen plánuje postaviť do roku 2030 v Európe šesť tovární na batérie s kapacitou 240 GWh. Spoločnosť ďalej uviedla, že zvýši podiel vo švédskom dodávateľovi batérií Northvolt. Urobili u neho taktiež ďalšiu objednávku na batériové články v objeme 14 miliárd USD. Holandsko pozastaví aspoň do 29. marca z preventívnych dôvodov podávanie vakcíny proti Covidu-19 od firmy AstraZeneca, oznámila to tamojšia vláda. Rovnaký krok odporučili tiež írski zdravotníci. Dôvodom sú v oboch prípadoch správy z Nórska a Dánska o možných závažných vedľajších účinkoch. AstraZeneca v reakcii na zaznamenané a medializované prípady prehlasuje, že nebola preukázaná súvislosť medzi jej vakcínou proti Covid-19 a krvnými zrazeninami. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,09 %, CAC 40 – 0,17 %, DAX - 0,28 %.

V USA a Kanade sa dnes menil čas, z toho dôvodu akciové trhy otvárali o 14:30 a zatvárajú o 21:00. Arnold Donald, generálny riaditeľ najväčšieho svetového poskytovateľa výletných plavieb Carnival Corporation, odhaduje, že odvetvie sa na úroveň roku 2019 nevráti skôr než v roku 2023. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones + 0,54 %, S&P 500 + 0,64%, NASDAQ + 1,03 %.

Roman Lechovič, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 313x

Flash news / Aktuálne
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1847356675
pred dňom

Biden podporuje vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť

shutterstock_400745803
pred 2 dňami

USA prišlo s novým modelom zdanenia nadnárodných firiem

shutterstock_1661849266
pred 4 dňami

Európska únia a Veľká Británia sa nezhodli na použití vakcíny Astra Zeneca

shutterstock_1708228201
pred 4 dňami

Európske akcie opäť rástli

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.