pred mesiacom

Pokles amerických akcií a klesajúca libra na rekordných minimách

shutterstock_1587840745 (2)

Americké akcie opäť klesli, čím prerušili mierny rast vedený technologickými akciami. Libra počas dňa naďalej klesala po tom ako Bank of England uviedla, že možno nebude zasahovať pred novembrovým stretnutím aby zastavila prepad, ktorý dostal libru na rekordné minimá.

Absolútna správa:

Trhy opäť klesali aj po tom, ako sa minulý týždeň navýšili výpredaje rizikových aktív, keďže plán Spojeného kráľovstva na pozdvihnutie jeho ekonomiky podporil obavy, že zvýšená inflácia bude tlačiť na rast sadzieb a podnieti globálnu recesiu. V pondelok boli v centre pozornosti britské trhy, keďže libra zostala volatilná po prepade na historické minimum, pričom komentáre Bank of England obchodníkov príliš neupokojili. Anglická banka vyhlásila, že veľmi pozorne sleduje vývoj na finančných trhoch vzhľadom na výrazné precenenie finančných aktív. Výbor taktiež uviedol, že pokles libry a inflácia bude v plnej miere posúdená na najbližšom plánovanom zasadnutí výboru pre menovú politiku, ktorý sa má uskutočniť v novembri tohto roku. Americké trhy budú naďalej vystavené neistote, kým spoločnosti nezačnú budúci mesiac zverejňovať svoje výsledky za tretí štvrťrok, ktoré poskytnú podrobnejšie informácie o stave podnikových tržieb a zisku spoločností.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Wynn Resorts, Limited, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 11,99 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -53,64 %). Wynn Resorts, Limited vlastní a prevádzkuje hotely a kasína. Spoločnosť ponúka zariadenia, ako sú izby a apartmány, reštaurácie, golfové ihrisko, kúpele, bary, priestory na stretnutia a kongresy, nočné kluby a zariadenia na rekreáciu a voľný čas.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Výrobný PMI banky au Jibun v Japonsku v septembri 2022 klesol na 51 bodov z 51,5 bodov v auguste. Tempo expanzie vo výrobnom sektore je najslabšie od poklesu zaznamenaného v januári 2021. Produkcia aj nové objednávky sa už tretí mesiac po sebe nachádzali v poklese, keďže vysoké ceny znížili dopyt po japonskom tovare. Mierne sa zväčšila inflácia cien produkcie a udržala sa blízko júnového maxima. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,50 %, Hang Seng -0,44 %, Nikkei 225 -2,66 %.

Španielska inflácia cien výrobcov vzrástla v auguste 2022 na 41,8 % z nahor revidovaných 40,5 % v predchádzajúcom mesiaci, čo je jedna z najvyšších zaznamenaných mier. Tlak na rast spôsobili najmä energetické produkty, ktoré vzrástli na 107,4 %. Na medzimesačnej báze ceny výrobcov v auguste vyskočili o 2,8 % po júlovom náraste o 0,1 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 -0,18 %, CAC 40 -0,24 %, DAX -0,46 %.

Veľkoobchodné tržby v Kanade v auguste 2022 medzimesačne vzrástli o 0,8 %, čo bolo najmä odrazom vyšších tržieb v subsektore potravín, nápojov a tabaku. Na druhej strane sa mali znížiť tržby za poľnohospodárske výrobky až o 9,5 % a za tovar pre osobnú potrebu a domácnosť. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -1,10 %, S&P 500 -1,02 %, NASDAQ -0,60 %.

Prečítané: 249x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_2019570908
pred 22 hodinami

Neutrálne zakončenie týždňa

shutterstock_2152070871 (5)
pred 2 dňami

Predstavitelia Americkej centrálnej banky dospeli k záverom

shutterstock_182881202
pred 3 dňami

OECD chce aby centrálne banky naďalej zvyšovali úrokové sadzby

shutterstock_1629245527
pred 4 dňami

Americké akcie klesali po komentároch prezidentky Fedu a možných obmedzeniach v Číne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.