pred 6 dňami

Platby a uschová Bitcoinu

shutterstock_712597270 (1)

Kryptomeny dostavajú ďalší stimul

Absolútna správa:

Bitcoin v poslednom období dostáva podporné stimuly zo všetkých strán. Do Bitcoinu investovala spoločnosť Tesla alebo spoločnosť ARK invest, ktorá spravuje najväčšie aktívne riadene ETF v USA. Aktuálne MasterCard a Visa oznámili schválenie transakcii kryptomien cez svoju infraštruktúru. BNY Mellon sa aktuálne pridala k ďalším bankám JPMorgan, Citi, Goldman Sachs alebo Deutsche Bank, ktoré chcú umožniť svojim klientom vkladať kryptomeny a následne sni my vykonávať transakcie. Tento krok je výrazný posun, ktorý umožni väčší prístup ku kryptomenám a ich následným platením platobnou kartou. Je to výrazný posun keďže ešte v roku 2017, bolo väčšina bankárov negatívnych voči kryptomenám. Karty sa otočili a pravdepodobne aj tieto inštitúcie chcú držať krok s dobou a zarobiť na novinkách sveta.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Marathon Oil Corporation, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 9,41 % (výkonnosť za 5 rokov: 58,75 %). Marathon Oil Corporation je nezávislá medzinárodná energetická spoločnosť. Zaoberá sa prieskumom, ťažbou ropy, zemného plynu a possobi po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Japonská technologická korporácia Toshiba, aktuálne rokuje s americkou spoločnosťou General Electric o spolupráci na výrobe veterných elektrární na mori. Uzavretie tohto kontraktu sa očakáva v priebehu marca. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 – 0,32 %, Hang Seng + 1,03 %, Nikkei 225 + 0,46 %.

Medziročná miera inflácie v eurozóne bola v januári potvrdená na úrovni 0,9 %, čo je najvyššia hodnota od februára minulého roka, tento nárast z deflácie bol podporený najmä nárastom cien v sektore služieb. Spoločnosť LVMH, kúpila 50 % podiel v značke šampanského Armand de Brignac, ktoré je odborníkmi hodnotené ako najlepšie na svete. Táto značka patrí svetoznámemu rapperovi Jay-Z. Miera nezamestnanosti v UK vzrástla na 5,1 %, čo je najväčšia úroveň od 1 kvartálu 2016. Toto číslo by však bez efektívnej podpory vlády bolo dramaticky vyššie. Taliansko zaznamenalo v decembri medzimesačný nárast priemyselnej produkcie o 1,7 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 – 0,29 %, CAC 40 + 0,21 %, DAX – 0,61 %.

Americky akciový trh sa tesne po otvorení výrazne prepadol a najviac trpel technologický sektor spolu s obnoviteľnými zdrojmi, avšak ku koncu obchodného dna sa indexy pozviechali a investori vykúpili vypredaj na trhoch. Bitcoin dnes tak isto korigoval cenu a pohyboval sa viac ako 22 %  od svojho nedávneho vrcholu. Ropa sa naopak ocitla v priebehu dna na svojom viac ako ročnom maxime. Počet úmrtí v súvislosti s covid-19 v USA prekonal úroveň 500 000 ľudí, USA však vytrvalo pokračuje v rýchlej vakcinácií obyvateľstva aby čo najrýchlejšie zrazili počet novo nakazených pacientov a stým súvisiacich úmrtí. Index spotrebiteľskej dôvery Conference Board v USA vo februári vzrástol na 91,3 b., pričom odhad analytikov na trhu bol 90,0 b. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones + 0,04  %, S&P 500 + 0,38 %, NASDAQ – 0,50 %.

Prečítané: 47x

Správy a analýzy
Flash news / Aktuálne
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_733309804
pred 7 hodinami

Warren Buffett nakupuje vo veľkom

shutterstock_1796723077
pred 3 dňami

Očkovanie je nutné zrýchliť

shutterstock_539854030
pred 4 dňami

Ropa sa naďalej drží nad 60 USD

shutterstock_1866527854 (4)
pred 5 dňami

AstraZeneca pravdepodobne nedodrží dodávky

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.