pred 10 mesiacmi

Pfizer a vakcína

shutterstock_1649947732 (1)

Spoločnosť Pfizer znížil distribúciu vakcíny o polovicu.

Absolútna správa:

Spoločnosť Pfizer uviedla, že očakáva, že dodá polovičné dávky svojej vakcíny Covid-19, vyvinutej v spolupráci s BioNTech SE, pretože materiály použité pri včasnej výrobe vakcíny neboli na úrovni štandardu, informoval Wall Street Journal s odvolaním sa na neznáme zdroje. Spoločnosť Pfizer klesol takmer o 2% nižšie. Spoločnosť uviedla, že tento rok očakáva dodanie asi 50 miliónov dávok, čo ochladzuje nádej na skoršie a rozsiahlejšie zavedenie vakcín, ktoré sú potrebné na znovuotvorenie ekonomík na celom svete.

Investori zarobili na

Spoločnosti Occidental Petroleum Corporation, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 13,42 % (výkonnosť za 5 rokov: -74,07 %). Spoločnosť skúma, vyvíja, vyrába a predáva ropu a zemný plyn. Spoločnosť tiež vyrába a predáva rôzne základné chemikálie, vinyly a výkonné chemikálie. Akcie vzrástli na základe pozitívneho sentimentu na trhu, kvôli vakcíne a rýchlej obnove ekonomiky.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky regulátor cenných papierov v piatok uviedol, že americká legislatíva zameraná na čínske spoločnosti kótované na burze v USA je „jednoznačne diskriminačná“. Kongres USA prijal legislatívu, ktorá by čínske firmy prinútila vyradiť z amerických trhov, pokiaľ nebudú dodržiavať účtovné pravidlá USA. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,18 %, Hang Seng +0,40 %, Nikkei 225 -0,22 %.

Ropné akcie v piatok zdvihli európske akcie, pričom londýnsky index blue chipov dosiahol deväťmesačné maximá, zatiaľ čo neuspokojivý rast pracovných miest v USA posilnil nádeje na fiškálny stimul. Pokrok v obchodnej dohode po brexite bol stále neistý. Úradníci Európskej únie uviedli, že dohoda by sa mohla konečne uzavrieť tento víkend, Londýn však trval na tom, že rokovania sú stále „veľmi ťažké“. Piatkové údaje ukazujú, že nemecké priemyselné objednávky v októbri vzrástli viac, ako sa očakávalo, čo zvyšuje nádej, že výrobný sektor v najväčšej európskej ekonomike začal štvrtý štvrťrok na pevnom základe. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,63 %, CAC 40 +0,62 %, DAX +0,35 %.

Ostro sledovaná správa ministerstva práce ukázala, že mzdy v nefarmárskom sektore sa v novembri zvýšili o 245 000 pracovných miest, čo je najmenší prírastok od začiatku obnovy pracovných miest v máji. V októbri vzrástli mzdy pre poľnohospodárov mimo farmy o 610 000. Zvolený americký prezident Joe Biden uviedol, že novembrová správa o pracovných miestach v USA zdôraznila potrebu okamžitých opatrení na zmiernenie koronavírusu, akýkoľvek balík prijatý teraz Kongresom nebude stačiť a že v januári bude treba vyvinúť viac úsilia. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,83 %, S&P 500 +0,74 %, NASDAQ +0,70 %.

Prečítané: 849x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1729830958
pred 2 dňami

Hospodárske výsledky bánk podporili rast na Wall Street

shutterstock_2026844540
pred 3 dňami

Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodať do Európy ďalší plyn

shutterstock_1911409324
pred 4 dňami

Začne FED znižovať stimuly už v novembri?

shutterstock_1945206091
pred 5 dňami

Ropa Brent sa priblížila k 85 dolárom za barel

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.