Nové čísla v počte žiadosti o podporu v nezamestnanosti v USA.
Nové čísla v počte žiadosti o podporu v nezamestnanosti v USA.
Absolútna správa:
Počet Američanov, ktorí požiadali o počiatočné dávky v nezamestnanosti, klesol za týždeň končiaci 3. júla na 1,314 miliónov, uviedlo dnes americké ministerstvo práce. Počet bol nižší ako predpovede na 1,375 milióna a oproti 1,413 milióna v predchádzajúcom týždni, čo bolo tiež revidované nižšie. Toto označilo 16. priamy týždeň, v ktorom počiatočné nároky zostali nad 1 miliónom, ale 14. týždeň sa posunuli nižšie. Úroveň nových prepúšťaní zostáva naďalej zvýšená a nedávny nárast infekcií Covid-19 donútil niektoré štáty, aby zrušili svoje plány na opätovné otvorenie. „Bohužiaľ neočakávame, že v dohľadnej dobe dôjde k významnému poklesu z týchto obrovských čísel,“ uviedli analytici ING v prieskume.
Investori zarobili na:
Spoločnosti F5 Networks, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 7,94 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +25,54 %). Spoločnosť poskytuje integrované riešenia na správu internetového prenosu navrhnuté tak, aby zlepšili dostupnosť a výkonnosť internetových serverov. Softvérové riešenia spoločnosti spravujú, kontrolujú a optimalizujú internetový prenos a obsah.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Investori na prudko rastúcom akciovom trhu v Číne sa čoraz viac obracajú na Hongkong kvôli výhodným obchodom, napr. vychádzajú z investičného boomu na pozadí rozsiahlych zoznamov technológií. Podnikateľská nálada vzrástla napriek údajom, ktoré ukazujú, že čínske vstupné ceny v továrni v júny klesli piaty priamy mesiac, pretože pandémia výrazne ovplyvňovala priemyselný dopyt. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,40 %, Nikkei +0,40 %, Hang Seng +0,31 %.
Akcie kótované vo Frankfurte prekonali svojich európskych rovesníkov s 0,9% -ným skokom, keďže údaje ukazujú, že nemecký vývoz sa v máji zotavil, čo bolo vyvolané zrušením blokovacích opatrení. Analytici, ktorí predpovedajú spoločnosti kótované na STOXX 600, zaznamenajú podľa údajov Refinitivu pokles zisku takmer o 54%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,76 %, CAC 40 -1,21 %, DAX -0,04 %.
S&P 500 a Dow dnes poklesli, pretože investori sa obávali ďalšieho kola prerušenia činnosti ekonomiky, aby sa zabránilo prudkému nárastu prípadov koronavírusu. Spojené štáty zaznamenali v stredu viac ako 60 000 nových infekcií COVID-19 a stanovili jednodňový globálny rekord, zatiaľ čo na Floride a Texase sa zaznamenalo rekordné zvýšenie počtu úmrtí. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -1,38 %, S&P 500 -0,59 %, NASDAQ +0,53 %.
Prečítané: 1561x
Aktuálny vývoj na amerických akciových trhoch naznačuje mierny vzostup futures pred očakávanými správami o zamestnanosti, čo vyvoláva zvedavosť investorov. Popritom ázijsko-tichomorské trhy vykázali zmiešané výsledky a Európa sledovala rast v sektore ropy a zemného plynu.
V najnovšom vydaní denného komentára z 3. októbra 2024 sa pozrieme na aktuálnu situáciu okolo Tesly, ktorá zaostáva za očakávaniami, predajné aktivity Berkshire Hathaway a pohyby na globálnych trhoch vrátane Ázie a Európy. Okrem toho si rozoberieme nedávne makroekonomické údaje a vplyv na rozhodnutia centrálnych bánk, ako aj aktuálnu situáciu na komoditných trhoch a v sektore služieb.
V dnešnom komentári sa pozrieme na udalosti, ktoré ovplyvnili vývoj indexov aj akcií. Najnovšie údaje o mzdách v USA poukázali na relatívne zdravý pracovný trh a miera nezamestnanosti v eurozóne zostala aj ďalší mesiac na nízkej úrovni, čím sa predĺžilo obdobie odolnosti na trhu práce v bloku. V rámci podnikových správ napríklad Nike a Tesla vykázali nižšie údaje než sa očakávalo. Navyše sa situácia na Blízkom východe zhoršila, keď Irán zaútočil na Izrael, čo ovplyvnilo aj ceny komodít.
Dnešné obchodovanie prinieslo ďalšie pozitívne správy pre európske a americké trhy, keď inflačné dáta v eurozóne a očakávania ďalšieho uvoľňovania menovej politiky zo strany Európskej centrálnej banky (ECB) a Federálneho rezervného systému (Fed) podporili rast akcií a pokles výnosov dlhopisov. Zároveň, geopolitické riziká a klesajúce ceny ropy ovplyvnili globálnu dynamiku na trhu s komoditami.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.