pred 3 rokmi

Nezamestnanosť USA

shutterstock_1024694560

Nové správy z nezamestnanosti USA.

Absolútna správa:

Počet Američanov, ktorí minulý týždeň podali nové žiadosti o štátne dávky v nezamestnanosti, klesol o viac, ako sa očakávalo, na 709 000 , zostal však na úrovniach, ktoré poukazujú na obavy zo spomalenia oživenia na trhu práce v dôsledku oživenia nových prípadov COVID-19. Ekonómovia očakávali pokles na 735 000. Podľa správy ministerstva práce bol údaj z minulého týždňa upravený na 757 000. Počet pokračujúcich poistných udalostí klesol na 6 786 miliónov , čo je tiež o niečo menej, ako sa predpokladalo. Aj keď sú žiadosti o nezamestnanosť na najnižšej úrovni od marca, keď americká ekonomika zasiahla prvá vlna prepúšťania súvisiaca s pandémiou, sú stále viac ako trojnásobkom tempa, aké dosahovali pred začiatkom pandémie. USA stanovujú po sebe idúce denné záznamy o nových prípadoch koronavírusu, čo vedie niektoré štáty k zavedeniu nových opatrení sociálnych dištančných obmedzení ovplyvňujúcich podniky.

Investori zarobili na

Spoločnosti Clorox Company, ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 2,22 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +70,34%). Spoločnosť vyrába a predáva spotrebné výrobky predávané predovšetkým v potravinách a iných maloobchodných predajniach.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky prezident Si Ťin-pching sa osobne rozhodol prerušiť počiatočnú verejnú ponuku spoločnosti Ant Group vo výške 37 miliárd dolárov, informoval dnes denník Wall Street Journal s odvolaním sa na čínskych úradníkov so znalosťou veci. Čínska platforma pre elektronický obchod Pinduoduo Inc vykázala vo štvrtok štvrťročné príjmy nad očakávania, k čomu dopomohol silný dopyt po zotavení domácej ekonomiky z pandémie COVID-19. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,07 %, Hang Seng -0,22 %, Nikkei 225 +0,68 %.

Francúzsko v stredu predbehlo Rusko ako najhoršie postihnutú krajinu v Európe, zatiaľ čo Taliansko prekročilo hranicu 1 milióna infekcií a stalo sa jednou z 10 najhoršie postihnutých krajín na svete. Údaje zo štvrtka ukazujú, že britská ekonomika vzrástla v septembri oproti augustu o 1,1% pomalšie, ako sa očakávalo. Nemecká strojárska skupina Siemens klesla o 3,4%, aj keď v konečnom súbore výsledkov, na ktorý dohliada dlhoročný výkonný riaditeľ Joe Kaeser, vykázala zo svojho priemyselného podnikania lepší zisk, ako sa očakávalo. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,13 %, CAC 40 -1,52 %, DAX -1,24 %.

Republikánske vedenie v Senáte USA rokovalo o hlasovaní o nominácii prezidenta Donalda Trumpa do Federálneho rezervného systému už budúci týždeň, uviedla dnes agentúra Bloomberg News s odvolaním sa na republikánskeho senátora Johna Cornyna. New York sa stal najnovším štátom, ktorý v stredu zaviedol prísnejšie pravidlá týkajúce sa dištancovania, pretože nové infekcie v krajine sa už ôsmy deň za sebou zvýšili nad 100 000. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -1,09 %, S&P 500 -1,44 %, NASDAQ -0,65 %.

Prečítané: 1484x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 18 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.