pred 3 rokmi

Nezamestnanosť USA

shutterstock_1280194177

Nové žiadosti o dávky v nezamestnanosti v USA nečakane vzrástli.

Absolútna správa:

Počet Američanov, ktorí požiadali o počiatočné dávky v nezamestnanosti, sa minulý týždeň neočakávane zvýšil na 898 000 , čo je najviac od konca augusta, čo zvyšuje obavy z toho, že oživenie na trhu práce stagnuje. Ekonómovia predpovedali pokles na 825 000. Údaje z predchádzajúceho týždňa boli revidované až na 845 000 z pôvodne hlásených 840 000. Správa prichádza deň po tom, čo minister financií Steven Mnuchin pred voľbami zrušil nádeje na ďalšiu pomoc na podporu slabnúceho hospodárskeho oživenia. Počet pokračujúcich žiadostí, ktoré sa hlásia s týždňovým oneskorením oproti pôvodným žiadostiam , sa znížil o viac ako 1 milión na 10,018 milióna , čo je väčší pokles, ako sa očakávalo. Údaje z minulého týždňa boli revidované o 200 000 na 11 183 miliónov. Pokračujúce žiadosti čiastočne klesajú, pretože veľa ľudí vyčerpalo nárok na pravidelné štátne dávky.

Investori zarobili na:

Najväčším skokanom indexu S&P 500 bola spoločnosť Apache Corporation, ktorá vzrástla počas obchodného dňa o 6,09 % (výkonnosť od uvedenia spoločnosti na burzu: -40,96%). Spoločnosť skúma, vyvíja a vyrába zemný plyn a ropu a pôsobí na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čína rozšíri svoje počiatočné reformy verejnej ponuky (IPO) na všetky časti svojich akciových trhov vo vhodnom čase, informovali vo štvrtok štátne médiá Xinhua s odvolaním sa na šéfa regulátora cenných papierov. Čína použila systém registrácie IPO v štýle USA na technicky zameranom šanghajskom trhu STAR, aby prilákala spoločnosti a pomohla financovať takzvanú technologickú vojnu proti USA s druhou najväčšou ekonomikou na svete. Peking presadzuje reformy kapitálových trhov v krajine, aby pomohol ekonomike, ktorá bola tvrdo zasiahnutá pandémiou koronavírusu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,17%, Hang Seng -2,06%, Nikkei 225 -0,51%.

Európske akciové trhy sa odrazili od minima koronavírusovej krízy, z ktorého sa v marci dostali na základe množstva globálnych stimulov, ale sentiment nedávno zasiahol prudký nárast infekcií, ako aj príznaky spomalenia ekonomického oživenia. Švajčiarsky výrobca liekov Roche klesol o 1,9%, aj keď vykázal rekordné príjmy vo svojej diagnostickej divízii, ktoré kompenzovali klesajúci predaj liekov a držali ho na ceste k splneniu cieľov na celý rok 2020. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -2,46%, CAC 40 -2,11%, DAX -2,49%.

Americké akciové fondy v týždni končiacom v stredu vykázali podľa Lippera prílev 4,5 miliardy dolárov. Zdaniteľné dlhopisové fondy prilákali 11,2 miliárd dolárov. Prezident Donald Trump uviedol, že je ochotný zvýšiť svoju ponuku 1,8 bilióna dolárov na dohodu o úľave COVID-19 s demokratmi v Kongrese USA, túto myšlienku však zostrelil jeho kolega republikán, vodca väčšiny Senátu Mitch McConnell. redsedníctvo Bidena spolu s demokratickým senátom by pravdepodobne znamenalo väčší plán fiškálnych stimulov, než s čím by súhlasil republikánsky senát. Bidena však na Wall Street tiež vidia ako pravdepodobného, ​​že zvýši dane. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones –0,06%, S&P 500 -0,09%, NASDAQ -0,47%.

Prečítané: 1389x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.