pred 2 mesiacmi

Nálada spotrebiteľov v USA rastie

shutterstock_530884738

Americký spotrebiteľský sentiment v júni vzrástol.

Absolútna správa:

Americký spotrebiteľský sentiment v júni rástol, a to najmä vďaka zlepšujúcemu sa ekonomickému výhľadu bohatých domácností. Podľa konečných dát Michiganskej univerzity stúpla spotrebiteľská dôvera v USA v júni na 85,5 bodu z májových 82,9 bodu. Rýchly odhad bol nastavený na úrovni 86,4 bodu. Celý júnový zisk patril domácnostiam s príjmami nad 100 000 dolárov, a to hlavne spôsobom, akým hodnotili budúce ekonomické vyhliadky, uviedol vo vyhlásení riaditeľ prieskumu Richard Curtin. Rekordných 56% respondentov tiež očakáva pokles nezamestnanosti v nasledujúcom roku.

Investori zarobili na:

Spoločnosti NIKE, Inc, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 15,53 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +174,54 %). Dôvodom prudkého rastu ceny akcií spoločnosti boli dobré hospodárske výsledky. Spoločnosť NIKE, Inc. navrhuje, vyvíja a predáva atletickú obuv, odevy, vybavenie a doplnky pre mužov, ženy a deti. Spoločnosť predáva svoje výrobky po celom svete maloobchodom prostredníctvom vlastných obchodov, dcérskych spoločností a distribútorov.  

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázijské akcie v piatok ráno vzrástli po tom, čo dohoda o infraštruktúre v hodnote 579 miliárd dolárov zvýšila sentiment investorov a poslala americké akcie na rekordnú úroveň. Panasonic predal ku koncu marca všetky svoje akcie spoločnosti Tesla, tvrdí denník Nikkei bez uvedenia zdrojov. Podiel mal vraj hodnotu skoro deväťnásobku sumy, za ktorú ho Panasonic kúpil. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,63 %, Hang Seng +1,40 %, Nikkei 225 +0,66 %.

Množstvo celkovej hodnoty nových úverov v súkromnom sektore eurozóny za mesiac jún medziročne vzrástlo o 3,9 %. ECB hovorí, že začne dohliadať na systémové investičné spoločnosti. O bankovú licenciu budú podľa nových pravidiel musieť požiadať firmy s viac ako 30 mld. EUR v aktívach, ktoré upisujú alebo obchodujú finančné nástroje na vlastný účet. Amazonu a Googlu hrozí v Británii vyšetrovanie kvôli možnému porušeniu pravidiel o ochrane spotrebiteľa. Dôvodom je, že nedokázali uchrániť zákazníkov pred záplavou falošných recenzií. Nemecký index spotrebiteľskej dôvery GfK za júl sa zlepšil na -0,3 bodu. Odhad trhu bol na úrovni -4,0 bodu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,04 %, CAC 40 -0,12 %, DAX +0,12 %.

Výdavky na osobnú spotrebu v USA v máji medzimesačne stagnovali, v predchádzajúcom mesiaci rástli o 0,9 %. Banky na Wall Street ľahko prešli záťažovými testami Fedu, ktoré ukázali hromadenie peňazí v odvetví počas pandémie. V reakcii na túto skutočnosť by mohlo nasledovať oznámenie o vyšších dividendách alebo spätných odkupoch akcií v tomto sektore. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,70 %, S&P 500 +0,33 %, NASDAQ -0,06 %.

Prečítané: 317x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 14 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.