pred 2 rokmi

Medzinárodný obchod Číny

shutterstock_1653471997

Čína bude naďalej znižovať svoje clá a rozšíri svoj zahraničný obchod.

Absolútna správa:

Čína bude aj naďalej znižovať svoje clá a rozširovať dovoz vysokokvalitného tovaru a služieb, uviedol vo štvrtok čínsky prezident Si Ťin-pching, pričom sa zaviaže presadiť reformy a podporovať inovačný model rastu. „Ďalej znížime clá a inštitucionálne náklady ... a rozšírime dovoz vysoko kvalitných produktov a služieb zo všetkých krajín,“ uviedol Xi v hlavnom prejave prednesenom prostredníctvom videa na konferencii CEO APEC Dialogues, pred virtuálnym summitom lídrov. „Náš nový model rozvoja nie je uzavretý, ale otvorený a vzájomne sa podporujúci domáci a medzinárodný duálny obeh,“ uviedol Xi. Stratégia duálneho obehu predpokladá, že ďalšia fáza vývoja Číny bude závisieť predovšetkým od vnútorného cyklu výroby, distribúcie a spotreby, ktorý bude podporený domácou technologickou inováciou. Xi tiež uviedol, že Čína podpíše dohody o voľnom obchode s ďalšími krajinami a bude presadzovať vysoko kvalitnú iniciatívu Belt & Road.

Investori zarobili na

Spoločnosti L Brands, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o viac ako 17 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -50,87 %). Spoločnosť ponúka rôzne výrobky vrátane dámskeho oblečenia, dámskeho spodného prádla, kozmetických výrobkov a výrobkov osobnej starostlivosti, rovnako vlastní značku Victoria´s Secret. Akcie vzrástli na správu ohľadom prekonania očakávaní, čo sa týka hospodárskych výsledkov spoločnosti.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínske akcie vo štvrtok skončili vyššie, na čele s spotrebiteľskými akciami, keď investori povzbudzovali správy o prísľube Pekingu na zvýšenie domácej spotreby a podporu inovačného modelu rastu na záchranu ekonomiky.  Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,74 %, Hang Seng -0,71 %, Nikkei 225 -0,36 %.

Fínska premiérka Sanna Marina tvrdí, že pokiaľ sa Európe nepodarí dostať nákazu Covid-19 pod kontrolu, budú populistické strany získavať na popularite a ekonomiky zostanú uzatvorené. Konglomerát Thyssenkrupp klesol o 3,8% po tom, čo uviedol, že bude musieť uvoľniť ďalších 5 000 pracovných miest, aby zmiernil dopad koronavírusovej krízy na jeho podniky. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,87 %, CAC 40 -0,67 %, DAX -0,88 %.

Počet Američanov, ktorí minulý týždeň podali nové žiadosti o štátne dávky v nezamestnanosti, sa neočakávane zvýšil na 742 000 (odhad 707 tisíc) , keďže sa zvyšuje obava , že prudký nárast počtu prípadov COVID-19 ešte viac potlačí oživenie na trhu práce. Z 11 hlavných sektorov v indexe S&P 500 sa najviac zvýšili energetické akcie, pričom najväčší pokles utrpeli akcie, ako sú verejné služby. Akcie spoločnosti Tesla Inc vzrástli počas tretieho priameho dňa na rekordnú úroveň. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,15 %, S&P 500 +0,42 %, NASDAQ +0,87 %.

Prečítané: 1207x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2278083105 (2)
pred 6 hodinami

Pondelok nádeje

Shutterstock_574713295 (1)
pred 3 dňami

Oživenie bánk pozdvihlo akcie, ktoré sa obávajú recesie

Shutterstock_704695771 (3)
pred 4 dňami

Centrálna banka Anglicka zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_2152413597
pred 5 dňami

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.