pred 3 rokmi

Malo ísť o najväčšie IPO

shutterstock_1662877429

Čína dnes pozastavila IPO spoločnosti Ant Group v hodnote 37 miliárd dolárov.

Absolútna správa:

Šanghajská burza uviedla, že pozastavila pôvodnú verejnú ponuku spoločnosti (IPO) na svojom technologicky zameranom trhu STAR, čo viedlo Ant k zmrazeniu hongkonskej časti duálneho kótovania, ktorá je naplánovaná na štvrtok. Nasledovalo to po pondelňajšom stretnutí s čínskymi finančnými regulátormi, počas ktorého bolo Jackovi Ma a jeho vrcholovým manažérom povedané, že lukratívny obchod Ant s online poskytovaním pôžičiek bude čeliť prísnejšej kontrole, uviedli zdroje pre agentúru Reuters. V Číne analytici interpretovali tento krok ako facku pre Jacka Ma, ktorý chcel, aby sa so spoločnosťou zaobchádzalo skôr ako s technologickou spoločnosťou ako s vysoko regulovanou finančnou inštitúciou. Na oživenie svojho zaradenia do zoznamu sa Ant snaží zistiť, či je potrebné zverejniť viac informácií na burze v Šanghaji o svojich vzťahoch s regulačnými orgánmi, alebo či burza všetky svoje problémy s regulačnými orgánmi vyrieši, čo by trvalo oveľa dlhšie. Pozastavenie sa odrazilo na rôznych trhoch. Alibaba Group Holding, ktorá vlastní asi tretinu spoločnosti Ant, poklesla na začiatku obchodovania v USA o 9%, čím vymazala zo svojej hodnoty takmer 76 miliárd dolárov, čo je viac ako dvojnásobok sumy, s ktorou Ant plánoval začať.

Investori zarobili na

Spoločnosti Apartment Investment & Management Company, ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 47,32 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -31,74 %). Ide o samosprávny a samostatne spravovaný fond na správu nehnuteľností.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Obchodníci a investori v Číne pozorne sledujú výsledok volieb v USA. Investori považujú víťazstvo Bidena za potenciálne konštruktívnejšie pre vzťah medzi USA a Čínou, čo širšie podporilo najmä čínske akcie a akcie rozvíjajúcich sa trhov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,20 %, Hang Seng +1,96 %, Nikkei 225 +1,39 %.

Bankové a automobilové akcie dnes posunuli európsku referenčnú hodnotu na týždenné maximum. Francúzska banka BNP Paribas vyskočila o 4,6%, nakoľko nárast meny a obchodovanie s komoditami jej pomohli prekonať očakávania štvrťročného zisku. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +2,62 %, CAC 40 +2,44 %, DAX +2,55 %.

Americké akcie dnes vzrástli, keď Američania hlasovali v jednej z najbúrnejších prezidentských volieb v histórii a investori sa domnievajú, že by malo byť rozhodnuté bez dlhého procesu, čo by viedlo k rýchlej dohode o väčšom fiškálnom stimule. Rovnako joe Biden plánuje investovať 2 bilióny dolárov do riešenia klimatickej krízy a chce vrátiť USA ku záväzkom Parížskej dohody, zatiaľ čo Donald Trump takúto krízu popiera a rád by podporil rozmach ropného a plynového priemyslu, zvýšil export fosílnych palív a zahájil stavbu nových ropovodov. Biden si udržal silný náskok v národných volebných prieskumoch, ale republikánsky Trump je dosť blízko k štátom, ktoré sú veľmi dôležité na to, aby získal 270 hlasov voličských kolégií potrebných na udržanie prezidentského úradu. Biden v drvivej väčšine zvíťazí v ľudovom hlasovaní, ale voľby budú pravdepodobne spochybnené a je nepravdepodobné, že bude okamžite známy ich výsledok, ak Trump zaujme Floridu, Ohio a niekoľko ďalších štátov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +2,05 %, S&P 500 +2,14 %, NASDAQ +1,85 %.

Prečítané: 1501x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.