pred 2 mesiacmi

Lídri skupiny G-7 sa zaväzujú k pokračujúcej fiškálnej podpore pre ekonomiky

shutterstock_1437771875

Spojené kráľovstvo usporiadalo virtuálne stretnutie, ktoré bolo poznačené Bidenovým debutom. Hlavnou témou bola pomoc krajinám postihnutých pandémiou a recesiou.

Absolútna správa:

Vedúci predstavitelia Skupiny siedmich priemyselných krajín sa počas piatkových rokovaní zaviazali udržať vládne výdavky, aby pomohli ekonomikám zotaviť sa z pandémie koronavírusu. "Budeme naďalej podporovať naše ekonomiky pri ochrane pracovných miest a pri podpore silného, ​​udržateľného, ​​vyváženého a inkluzívneho oživenia," uviedla G-7 vo vyhlásení zverejnenom po rokovaní, ktoré usporiadal britský premiér Boris Johnson. V diskusii, ktorá znamenala debut amerického prezidenta Bidena ako lídra na svetovej scéne, sa skupina G-7 zaviazala zvážiť oddlženie rozvojových krajín a prisľúbila odstránenie čistých uhlíkových emisií najneskôr do roku 2050. Lídri podčiarkli tiež význam multilateralizmu, čo je znakom toho, že skupina sa chce posunúť ďalej od éry Donalda Trumpa. Skupina sa dohodla na posilnení Svetovej zdravotníckej organizácie, orgánu, ktorý predchádzajúca americká administratíva opustila. „Na základe našich silných stránok a hodnôt ako demokratických, otvorených ekonomík a spoločností budeme spolupracovať s ostatnými, aby sa rok 2021 stal zlomom pre multilateralizmus a aby formoval obnovu, ktorá podporuje zdravie a prosperitu našich obyvateľov a planéty,“ povedali vodcovia v ich komuniké. Vedúci predstavitelia sa majú osobne stretnúť v júni v Cornwalle v juhozápadnom Anglicku.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Deere & Co., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 9,91 % (výkonnosť za 5 rokov: 331,04 %). Dôvodom prudkého rastu bolo zverejnenie hospodárskych výsledkov spoločnosti za 1. kvartál FY 2021, pričom tržby prekonali očakávania analytikov o  13,32 % a zisk na akciu až o vyše 80 %. Deere & Company vyrába a distribuuje rad poľnohospodárskych, stavebných, lesných a obchodných a spotrebných zariadení. Spoločnosť dodáva náhradné diely pre svoje vlastné výrobky a výrobky iných výrobcov. Deere taktiež poskytuje služby financovania produktov a dielov. Spoločnosť Deere and Company rozširuje svoje služby a produkty po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,18 %, Hang Seng +0,16 %, Nikkei 225 -0,72 %.

Maloobchodné tržby vo Veľkej Británii výrazne sklamali, keď v januári klesli medzimesačne o 8,2 % oproti očakávanému poklesu o 2,5 %. Celkový počet fúzií a akvizícií európskych spoločností vlani medziročne klesol o 921 na 6658. Francúzska potravinárska spoločnosť Danone sa dohodla na prevzatí amerického výrobcu jedla zameraného na vegánov a vegetariánov Earth Island. Dohoda má pomôcť francúzskej skupine splniť plán zvýšenia predaja rastlinných potraviny do roku 2025 na päť miliárd eur. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,88 %, CAC 40 +0,79 %, DAX +0,77 %.

Spoločnosť IBM zvažuje predaj svojej zdravotníckej divízie IBM Watson Health. Apple údajne pracuje na vývoji batérií, ktoré by išli pripojiť k najnovším iPhonom cez magnet. Vďaka tomuto doplnku by mohli byť telefóny nabíjané bezdrôtovo a pre firmu by to mohol byť ďalší potenciálne lukratívny pridaný produkt. NASA dopravila svoje doteraz najväčšie a najsofistikovanejšie vozidlo na Mars. Perseverance včera úspešne pristálo na povrchu Červenej planéty. Farmaceutická spoločnosť Pfizer intenzívne rokuje s americkými regulátormi o možnosti otestovať novú verziu svojej vakcíny proti covidu-19, ktorá by u už naočkovaných ľudí posilnila ochranu pred takzvaným juhoafrickým variantom vírusu. Analýza Bloombergu ukazuje, že americké dodávky vakcín by sa do apríla mali viac ako zdvojnásobiť. Trhová kapitalizácia Bitcoinu dosiahla po prvý raz v histórií hodnotu 1 bilión dolárov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,00 %, S&P 500 -0,18 %, NASDAQ +0,07 %.

Prečítané: 398x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1886856457
pred 15 hodinami

Miera inflácie prekvapila investorov

shutterstock_1919757071
pred dňom

ECB signalizuje zlepšenie rastu ekonomiky

shutterstock_306271739 (1)
pred 2 dňami

Technologický sektor zaznamenáva pokles

shutterstock_1028841238
pred 5 dňami

Trh práce v USA vykazuje známky spomalenia

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.