pred 3 rokmi

Kvartálne výsledky Goldman Sachs

shutterstock_122104555

Goldman Sachs vykázal najlepšie kvartálne výsledky za poslednú dekádu.

Absolútna správa:

Spoločnosť Goldman Sachs Group Inc dnes zaznamenala najlepší kvartálny výkon za posledné desaťročie, nakoľko sa obchodovanie dostalo späť do centra pozornosti a nedostatok veľkého spotrebiteľského biznisu sa zmenil z kliatby na požehnanie. Goldman sa tiež mohol pochváliť rekordným ziskom na akciu, čím vysoko prekonal očakávania analytikov. Jeho výkon bol z veľkej časti spôsobený 29% skokom v tržbách z obchodovania, keď klienti reagovali na správy o pandémii koronavírusov presunom svojich portfólií. Goldman Sachs a ich 4,6 miliárd dolárov vo štvrťročných príjmoch z obchodovania zahŕňalo zisky na trhoch s pevným výnosom a na akciových trhoch a väčší nárast ako v iných bankách z Wall Street. Obchod predstavoval 42% celkových výnosov spoločnosti Goldman, zatiaľ čo správa spotrebiteľa a majetku predstavovala 14%. V rokoch pred pandémiou sa Goldmanova veľká angažovanosť v obchodovaní a absencia tradičných pôžičiek považovala za problém. Banka je uprostred modernizácie obchodného modelu, ktorú zorganizoval generálny riaditeľ David Solomon a ktorá zahŕňa vybudovanie svojej spotrebiteľskej banky s názvom Marcus a pridanie služieb, ako je správa retailového majetku. Obchodovanie investičného bankovníctva spoločnosti Goldman tiež počas tohto štvrťroku ťažilo z niekoľkých významných IPO, vrátane spoločností Snowflake, Rocket Companies a Dun & Bradstreet. Goldman očakáva, že trendy budú pokračovať minimálne do konca roka, pretože trhy zostávajú nestabilné a narastá počet nevyriešených investícií v bankovníctve, uviedol na výzvu analytika finančný riaditeľ Stephen Scherr.

Investori zarobili na:

Najväčším skokanom indexu S&P 500 bola spoločnosť Concho Resources, Inc., ktorá vzrástla počas obchodného dňa o 10,24 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -57,91%). Spoločnosť získava, vyvíja a skúma vlastnosti ropy a zemného plynu. Akcie vzrástli po tom, ako spoločnosť ConocoPhillips oznámila, že má záujem o kúpu spoločnosti Concho Resources.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

SoftBank Group Corp obnovila svoje spätné odkúpenie akcií v septembri po vynútenej augustovej pauze kvôli predaju aktív a v stredu uviedla, že utratila 40 miliárd jenov (380 miliónov dolárov) zo svojej rastúcej hromady peňazí. Akcie Hongkongu sa dnes zotavili zo stratených pozícií a uzavreli sa vyššie, keď sa technologické zásoby vyšplhali po tom, čo čínsky prezident Si Ťin-pching v príhovore v Šen-čene zdôraznil majetkové práva a ochranu podnikateľov, čo zvýšilo sentiment. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,66%, Hang Seng +0,07%, Nikkei 225 +0,11%.

Taliansky premiér Giuseppe Conté v utorok uvalil nové obmedzenia na zhromaždenia, reštaurácie, športové a školské aktivity. Na samite EÚ, ktorý sa uskutoční 15. - 16. októbra, sa má dospieť k záveru, že doterajší pokrok ohľadom Brexitu stále nie je dostatočný na uzavretie dohody, a takisto sa zintenzívni príprava na náhle rozdelenie bez opatrení, ktoré by zabránili obchodným clám alebo kvótam. Európska firma na objednávanie potravín Just Eat Takeaway.com vzrástla o 6,5%, keď uviedla, že v treťom štvrťroku získala o 46% viac objednávok, a to vďaka nárastu online objednávok. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,18%, CAC 40 -0,12%, DAX +0,07%.

Americké akcie sa dnes zvýšili kvôli optimizmu, že vláda poskytne nový stimul na zníženie škôd spôsobených pandémiou koronavírusu. Na to ale Mnuchin uviedol, že by bolo ťažké“ dosiahnuť dohodu o ďalšom kole stimulovania koronavírusovej krízy s americkou predsedníčkou parlamentu Nancy Pelosiovou pred voľbami 3. novembra, čím sa zmenšili nádeje na fiškálnu pomoc pre Američanov, malé podniky a letecké spoločnosti. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,58%, S&P 500 -0,46%, NASDAQ -0,80%.

Prečítané: 1389x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.