pred 2 rokmi

Kryptomeny poklesli po tom, čo Walmart odmietol dohodu s Litecoinom

shutterstock_783714853

Litecoin vzrástol až o 33 % pred tým, ako Walmart vyvrátil dohodu. Bitcoin tiež krátko vzrástol uprostred optimizmu v súvislosti s prijatím kryptomeny.

Absolútna správa:

Hlavné kryptomeny vymazali svoje zisky po tom, čo spoločnosť Walmart odmietla súhlas s používaním Litecoinu na nákupy. Litecoin, ktorý v jednom bode vzrástol až o 33 %,  vymazal takmer všetky svoje zisky. Vyhlásenie, ktoré bolo zverejnené prostredníctvom portálu Globe Newswire, nebolo autentické, potvrdil zástupca spoločnosti Walmart agentúre Bloomberg News. Spoločnosť sa pokúša dozvedieť sa viac o vydaní. Medzitým overený účet Litecoin odstránil tweet, ktorý bol prepojený s tlačovou správou oznamujúcou partnerstvo. Táto správa, ktorá bola rýchlo odhalená ako hoax, sa šírila ako blesk na Twitteri. Podvody v kryptomenách nie sú novinkou. V lete 2020 boli účty na Twitteri niektorých najvýznamnejších politických a podnikateľských lídrov v USA hacknuté v rámci zjavného úsilia propagovať podvod s Bitcoinmi. Barack Obama, Joe Biden, Jeff Bezos a Warren Buffett boli cieľom tohto útoku. Úsilie za podvodom s Litecoinom zahŕňalo vytvorenie e -mailovej adresy na základe falošného názvu domény, ako aj falošnú tlačovú správu, ktorá obsahovala citáty priradené vedúcim spoločnosti Walmart. Aj keď sa na finančných trhoch neustále objavujú hoaxy, ktoré hýbu cenami aktív, zdá sa, že kryptomeny poskytujú obzvlášť úrodnú pôdu podvodníkom.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Marathon Oil Corp., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 7,19 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -15,86 %). Marathon Oil Corporation je nezávislá medzinárodná energetická spoločnosť. Spoločnosť sa zaoberá prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu. Marathon Oil pôsobí na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínske ministerstvo priemyslu a obchodu uviedlo, že urýchli proces schvaľovania alternatívnych čipov, aby zmiernilo nedostatok v automobilovom sektore. Čína sa údajne snaží rozdeliť Alipay spoločnosti Ant Group a vytvoriť samostatnú aplikáciu pre pôžičkové obchody. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,44 %, Hang Seng -1,50 %, Nikkei 225 +0,22 %.

USA ponúkli EÚ dohodu v snahe vyriešiť spor s clami na oceľ. Isabel Schnabelová z ECB sa dnes vyjadrila, že inflácia v eurozóne na budúci rok zreteľne spomalí. „Ak odhliadneme od porovnávacej základne danej pandémiou, zostáva dnes inflácia príliš nízka skôr ako príliš vysoká.“ Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,46 %, CAC 40 +0,20 %, DAX +0,59 %.

Americkí demokrati zverejnili plán pre zvýšenie sadzby korporátnej dane na 26,5 % z 21 %. Spoločnosť Epic Games podala odvolanie v kauze proti Applu. Ceny zemného plynu v New Yorku dnes vzrástli na najvyššiu úroveň od februára 2014. Coinbase dnes oznámil privátnu ponuku senior dlhopisov v objeme 1,5 miliardy USD. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,76 %, S&P 500 +0,23 %, NASDAQ -0,07 %.

Prečítané: 1111x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 18 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.