pred 3 rokmi

IPO Vantage Towers by mohlo mať hodnotu 20 miliárd eur

shutterstock_143685727

Telekomunikačný gigant Vodafone plánuje IPO vo Frankfurte v prvom štvrťroku 2021.

Absolútna správa:

Vodafone by mohol získať o približne 4 miliardy eur viac z počiatočnej verejnej ponuky svojej divízie vysielacích veží začiatkom budúceho roka. Ocenenie pri IPO by malo mať hodnotu až 20 miliárd eur. Toto by mohlo z neho urobiť najväčšie IPO na európskej burze za viac ako tri roky. Diskusie stále prebiehajú a konečná veľkosť a načasovanie závisia od trhových podmienok a od toho, či Vodafone zahrnie svoj podiel do spoločného podniku Cornerstone Telecommunications Infrastructure so spoločnosťou Telefonica. Rokovania s inštitucionálnymi investormi, ktorých lákajú stabilné a dlhodobé výnosy spoločností z odvetvia bezdrôtovej infraštruktúry, naznačili silný dopyt po akciách spoločnosti Vantage. Zástupca spoločnosti Vodafone to odmietol komentovať. Spoločnosť uviedla, že plánuje použiť výnosy z akéhokoľvek predaja na zníženie dlhu skupiny. Spoločnosť Vantage má podľa svojej webovej stránky viac ako 68 000 sietí na deviatich trhoch. Rozhodnutie spoločnosti Vodafone zaradiť tento obchod na burzu v Nemecku odráža vysoký podiel veží v tejto krajine na jej portfóliu, uviedol v júli výkonný riaditeľ Nick Read.

Investori zarobili na

Spoločnosti Valero Energy Corp., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 7,70 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -25,87 %). Valero Energy Corporation je nezávislá ropná rafinérska a marketingová spoločnosť, ktorá vlastní a prevádzkuje rafinérie v USA a v Kanade. Spoločnosť vyrába bežné benzíny, destiláty, palivo pre tryskové motory, asfalt, petrochemické látky, mazivá a ďalšie rafinované výrobky, ako aj motorovú naftu, naftu s nízkym a ultra nízkym obsahom síry.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia dnes nepriniesla žiadne dôležité správy či makroekonomické výsledky. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,05 %, Hang Seng -0,05 %, Nikkei 225 -0,53 %.

HDP eurozóny podľa druhého odhadu vzrástlo na medzikvartálnej báze v 3. kvartáli o 12,6 %. Na medziročnej báze zaznamenalo pokles o 4,4 %. Oba výsledky sú horšie oproti očakávaniam trhu. Automobilka Volkswagen plánuje do roku 2025 investície za 150 miliárd eur. Z tejto sumy bude zhruba 73 miliárd eur určených na elektromobilitu, vývoj hybridných motorov a digitalizáciu. Výroba novej generácie modelu Superb automobilky Škoda sa presunie do Bratislavy, kde sa bude montovať spoločne s modelmi Passat. Najväčšia španielska banka Santander uzavrie na domácom trhu až tisícku pobočiek a zruší 4000 pracovných miest. To zodpovedá približne 14 percentám jej celkovej pracovnej sily v Španielsku. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,13 %, CAC 40 -1,52 %, DAX -1,24 %.

Podľa prezidenta newyorského Fedu Johna Williamsa narastajúci počet prípadov nákazy Covid-19 vytvára neistotu pre pozitívne smerovanie americkej ekonomiky a menovopolitické rozhodnutia sa budú odvíjať od rýchlosti zotavovania z pandémie. Americká Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) obvinila bývalého šéfa Wells Fargo Johna Stumpfa a šéfku retailového bankovníctva Carrie Tolstedtovú z klamania investorov. Americký start-up pre rozvoz potravín DoorDash zverejnil svoju prihlášku k verejnému úpisu akcií na burze NYSE. Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa predstavila opatrenia zakazujúce americké investície do čínskych podnikov, ktoré podľa Washingtonu vlastní či kontroluje čínska armáda. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,37 %, S&P 500 +1,36 %, NASDAQ +1,02 %.

Prečítané: 1475x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.