pred rokom

Investori začínajú byť nerozhodní

shutterstock_2059831847

Blíži sa koniec bear market rally?

Absolútna správa:

Akciové trhy v Spojených štátoch sa počas dnešného popoludňajšieho obchodovania pohybovali v pásme medzi ziskami a stratami. Dôvodov prečo akcie dnes kolísajú je mnoho. Akcie začali deň v oslabení, keďže investori zvažovali najnovšie zmiešané ekonomické údaje s tým, že Federálny rezervný systém môže pokračovať v agresívnejšom zvyšovaní sadzieb ako sa očakávalo. Utorkové údaje ukázali väčší než očakávaný pokles výstavby domov v USA, zatiaľ čo výroba v amerických továrňach sa v júli prvýkrát za tri mesiace zvýšila. To sa však zmenilo a neskôr akcie rástli pretože náladu podporila spoločnosť Walmart Inc, ktorá prekonala znížené očakávania a mierne zlepšila svoju celoročnú prognózu. Tieto výsledky pomohli zlepšiť náladu investorov na trhu hlavne k viacerým maloobchodným predajcom, ktorý taktiež počas obchodného dňa pridávali, vrátane spoločností Target Corp. a Lowe's Cos. Viac o tom, ako citlivo bude Fed reagovať na vývoj ekonomických údajov, sa možno dozvieme keď bude v stredu zverejnená zápisnica z posledného zasadnutia Federálneho výboru pre voľný trh.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Take-Two Interactive Software, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 7,22 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +48,44 %). Spoločnosť Take-Two Interactive Software, Inc. vyvíja, predáva, distribuuje a vydáva interaktívne zábavné softvérové hry a príslušenstvo. Produkty spoločnosti sú určené pre konzolové systémy, vreckové herné systémy a osobné počítače a dodávajú sa prostredníctvom fyzického maloobchodu, digitálneho sťahovania, online a cloudových streamovacích služieb.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Podľa prvých odhadov vzrástla ekonomika Izraela za tri mesiace do júna 2022 o 1,7 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom po revidovanom poklese o 0,7 % v predchádzajúcom štvrťroku. Ročná miera inflácie veľkoobchodných cien v Indii klesla v júli 2022 na 13,93 % z 15,18 % v predchádzajúcom mesiaci a bola nižšia ako trhové odhady na úrovni 14,2 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,19 %, Hang Seng -1,05 %, Nikkei 225 -0,01 %.

Indikátor ekonomického sentimentu ZEW pre Nemecko v auguste 2022 klesol na -55,3 bodu z -53,8 bodu v júli, čo je najnižšia hodnota od októbra 2008 a pod očakávaniami trhu, ktoré boli na úrovni -53,8 bodu. Odborníci na finančný trh preto očakávajú ďalší pokles už aj tak slabého hospodárskeho rastu v Nemecku. Naopak, očakávania finančného sektora sa zlepšujú v dôsledku predpokladaného ďalšieho zvýšenia krátkodobých úrokových sadzieb. Miera nezamestnanosti v Spojenom kráľovstve bola v 2. štvrťroku 2022 podľa očakávaní na úrovni 3,8 %, čo je o 0,1 percentuálneho bodu viac ako v predchádzajúcom štvrťroku. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 +0,41 %, CAC 40 +0,34 %, DAX +0,68 %.

Miera inflácie v Kanade sa v júli znížila na 7,60 % z 8,10 % v júni 2022. Počet začatých stavieb na bývanie v Spojených štátoch sa v júli znížil na 1446 tisíc jednotiek z 1599 tisíc jednotiek v júni 2022. Počet stavebných povolení v Spojených štátoch sa v júli znížil na 1674 tisíc z 1696 tisíc v júni 2022.  Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,71 %, S&P 500 +0,19 %, NASDAQ -0,19 %.

Prečítané: 593x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FXPRO 11.12.2023
pred 3 hodinami

Napätie na Finančných Trhoch pred kľúčovými správami a rozhodnutiami centrálnych bánk

FX Pro
pred 3 dňami

Spotrebiteľská nálada v USA stúpa, keďže sa rozptyľujú obavy z inflácie

Shutterstock_2397690145
pred 4 dňami

Technologickí giganti rastú vďaka pokračujúcej eufórií z umelej inteligencie

Shutterstock_Forexpro
pred 5 dňami

Slabé dáta z trhu práce v USA

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.