pred 3 rokmi

Investori veria v Bidena

shutterstock_1149991673

Rast akcií naznačuje dôveru investorov v demokratického kandidáta.

Absolútna správa:

Biden sa blížil k víťazstvu po víťazstve v Michigane a Wisconsine, ale zdá sa, že jeho demokratická strana pravdepodobne nezíska senát. To investorom uľahčilo obavy z prísnejších predpisov o Big Tech a zvyšovania daní z príjmu právnických osôb. Trhy rastú, pretože investori tipujú, že Joe Biden bude menovaný prezidentom Spojených štátov. Dow Jones Industrial Average vzrástol 1,95%,. S&P 500 vzrástol o 1,98%, zatiaľ čo Nasdaq Composite získal 2,59%. Preteky medzi Bidenom a prezidentom Donaldom Trumpom sa tak mierne zúžili dodatočným počtom hlasov zverejneným v Nevade, čo demokratovi poskytlo miernu výhodu oproti jeho republikánskemu nepriateľovi. Trumpov právny tím medzitým žaluje štáty ako Georgia a Pensylvánia, ktoré stále počítajú hlasovacie lístky a kde Trump momentálne vedie. Investori očakávajú rozdelený Kongres, ktorý ponechá Trumpovu daňovú politiku spoločností nezmenenú a podľa agentúry Bloomberg bude menej pravdepodobné, že zvýši výdavky. Akcie rástli štvrtý deň a v čele boli technologické akcie. Spoločnosti Qualcomm a Qorvo boli vyššie po hlásení výborných výsledkov, nakoľko dopyt po 5G rastie a bude rásť.

Investori zarobili na

Spoločnosti Qualcom Incorporated, ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o +12,65 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +184,73 %). Spoločnosť vyvíja a dodáva digitálne bezdrôtové komunikačné produkty a služby založené na digitálnej technológii CDMA po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Vstup čínskej spoločnosti Ant Group na burzu v Hongkongu a Šanghaji bude údajne posunutý najmenej o 6 mesiacov. "Americké voľby pravdepodobne znížia sprísnenie vzťahov medzi USA a Čínou ... malo by to mať pozitívny vplyv na čínske akcie," uviedol Patrick Yiu, výkonný riaditeľ spoločnosti CASH Asset Management v Hongkongu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,48 %, Hang Seng +3,25 %, Nikkei 225 +1,73 %.

FTSE vo Veľkej Británii získal 0,6% po tom, čo Bank of England zvýšila už aj tak obrovský stimul nákupu dlhopisov o 150 miliárd libier, ktoré boli vyššie ako sa očakávalo. Nemecká Commerzbank klesla o 5,8% po tom, čo vykázala štvrťročnú stratu.  Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,72 %, CAC 40 +1,24 %, DAX +1,98 %.

Federálny rezervný systém ponechal vo štvrtok nedotknutú voľnú menovú politiku a zaviazal sa, že v nadchádzajúcich mesiacoch urobí všetko, čo bude v jeho silách, aby udržal hospodárske oživenie USA ohrozené rozširujúcou sa pandémiou koronavírusu. Predseda Fedu Jerome Powell na tlačovej konferencii po zverejnení vyhlásenia uviedol, že americká ekonomika sa teraz zotavuje pomalšie potom, čo bola začiatkom roka podporená fiškálnou pomocou a opätovným otvorením niektorých podnikov. Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň klesol na 751 000 (odhad 732 000). Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,95 %, S&P 500 +1,98 %, NASDAQ +2,59 %.

Prečítané: 1521x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.