pred 3 mesiacmi

Hongkonský akciový index klesá do medvedieho trhu

shutterstock_1465953848 (2)

Index Hang Seng tento týždeň klesol o 5,84 % ťahaný akciami spoločnosti Alibaba. Prevádzkovatelia platforiem a predajcovia liekov sú pod tlakom regulácií.

Absolútna správa:

Hongkonský referenčný akciový index poklesol do pásma medvedieho trhu, keďže od svojho lokálneho maxima, ktoré dosiahol vo februári tohto roka je v strate už vyše 20 %. Dôvodom sú prehlbujúcej sa obavy investorov z čínskeho regulačného zásahu v celom rade odvetví. Tohto týždňový pokles o 5,8 % je najväčší od marca 2020. Pre investorov je stále ťažké priradiť spoločnostiam dotknutých reguláciou reálnu hodnotu, pretože čínske úrady a štátne médiá sa zameriavajú na niekoľko sektorov v kampani, ktorá zasiahla priemyselné odvetvia od vzdelávania a online obchodu až po zdieľanie automobilov. V piatok legislatíva stanovujúca prísnejšie pravidlá používania údajov o zákazníkoch a komentáre miestnych médií k online predaju liekov vyvolali dvojciferné poklesy akcií, ako sú Ping An Healthcare and Technology a Alibaba Health Information Technology. Index Hang Seng Tech sa prepadol na nové rekordné minimum. Najväčší vplyv na index Hang Seng tento týždeň mal pohyb akcií Alibaba, ktoré dosiahli rekordné minimum v Hongkongu, pretože spoločnosť Tencent varovala, aby sa sektor pripravil na ďalšie regulácie vrátane podstatných zmien v spôsobe, akým spoločnosti používajú údaje na reklamu. Keďže sa predaj zintenzívňuje, čínske internetové firmy miznú zo zoznamu 10 najväčších svetových spoločností podľa trhovej hodnoty.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Lumen Technologies Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 4,32 % (výkonnosť za posledné 5 rokov: -58,86 %). Dôvodom tohto rastu bola správa, že americký Senát plánuje investíciu 65 mld. USD do internetovej infraštruktúry, čo by mohlo zvýhodniť niektorých operátorov, vrátane spoločnosti Lumen. Spoločnosť Lumen Technologies, Inc. ponúka digitálne riešenia pre domácnosti a firmy. Spoločnosť ponúka komunikáciu, zabezpečenie siete, cloudové riešenia, hlasové a riadené služby. Lumen Technologies pôsobí na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínska centrálna banka ponechala svoju hlavnú úrokovú sadzbu na úrovni 3,85 %, v súlade s očakávaniami. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,91 %, Hang Seng -1,84 %, Nikkei 225 -0,98 %.

Miera nezamestnanosti na Slovensku v júli klesla na úroveň 7,7 % oproti júnovej úrovni 7,8 %, v súlade očakávaniami. Maloobchodné tržby vo Veľkej Británii klesli v júli na medzimesačnej báze o 2,5 %, očakával sa však rast o 0,4 %. Britskí regulátory varovali, že k plánovanému prevzatiu Arm firmou Nvidia bude potrebné dlhšie protimonopolné vyšetrovanie. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,55 %, CAC 40 +0,31 %, DAX +0,27 %.

Americká Federálna obchodná komisia podala novú protimonopolnú žalobu na spoločnosť Facebook. Komisia tvrdí, že Facebook zneužíva svoje dominantné postavenie na trhu k potláčaniu konkurencie. Spotify oznámilo, že vedenie schválilo spätné odkúpenie akcií za 1 miliardu dolárov. Americká spoločnosť Adobe kúpi za 1,27 mld. USD cloudovou platformu Frame.io. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,65 %, S&P 500 +0,81 %, NASDAQ +1,19 %.

Prečítané: 330x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1697028337
pred 15 hodinami

Erdoganov plán stroskotal na „zúfalstve“ tureckej líry

shutterstock_1324096883 (3)
pred dňom

Spôsobí nový variant spomalenie ekonomiky a dodávateľského reťazca?

shutterstock_1505396696
pred 2 dňami

Európske akcie po piatkovom prepade vzrástli

shutterstock_1658501791
pred 5 dňami

Globálne trhy zažili výrazný vypredaj

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.