pred 2 mesiacmi

Hlavné akciové indexy v USA mierne rástli

shutterstock_1212517246

Index S&P 500 dnes osciloval medzi malými ziskami a stratami

Absolútna správa:

Akcie na Wall Street mali počas dnešného obchodného dňa problém nájsť smer ktorým sa vydá ich cena z dôvodu obáv zo zvýšeného ocenenia a šírenia vysoko infekčného kmeňa koronavírusu. S&P 500 sa pohyboval medzi malými ziskami a stratami. Počas dnešného dňa rástli prevažne technologické a maloobchodné spoločnosti. Akcie z finančného sektora zaostávali so svojou výkonnosťou aj napriek tomu, že niektoré z najväčších bánk na Wall Street zvyšovali dividendy pre svojich akcionárov. Investori zvažujú možné riziká prudkého rastu akciového trhu, ktorého hodnota z minuloročných miním stúpla už o viac ako 90 %. Analytici postupne utlmujú svoje nadšenie pre americké akcie, minimálne v blízkej budúcnosti a vidia o niečo vyšší rastový potenciál v akciách na rozvinutých trhoch mimo USA, ktoré majú vyšší potenciál na benefitovanie z ekonomického oživenia v blízkom období. Pre výkonnosť amerických akcií by mohli predstavovať prekážku potenciálne vyššie dane a ďalšie regulácie ku ktorým by mohlo dôjsť v USA.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Skyworks Solutions, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 4,52 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +209,33 %). Skyworks Solutions, Inc. je bezdrôtová polovodičová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába vysokofrekvenčné a kompletné polovodičové systémové riešenia pre aplikácie mobilnej komunikácie.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

HDP Vietnamu stúplo v druhom kvartály medziročne o 6,61 %, čo bolo za očakávaniami analytikov. Klesajúci trend nových koronavírusových infekcií v Japonsku pomáha zotaveniu súkromnej spotreby, najmä v regiónoch, ktoré neuplatňujú kvázi núdzové opatrenia. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,17 %, Hang Seng -0,94 %, Nikkei 225 -0,81 %.

Dôvera v ekonomiku eurozóny v júni stúpla na 117,9 bodu z májových 114,5 bodu a dosiahla najvyššiu úroveň za posledných 21 rokov. Britské ceny nehnuteľností tento mesiac vyskočili najviac za posledných 16 rokov a medziročne vzrástli o 13,4 %. Deutsche Boerse kúpi dvojtretinový väčšinový podiel v Crypto Financie, zaplatí za neho bližšie neurčenú sumu. Nemecký index spotrebiteľských cien (CPI) zaznamenal za mesiac jún nárast o 2,3 % v súlade s očakávaniami analytikov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,43 %, CAC 40 +0,14 %, DAX +0,88 %.

Americký index spotrebiteľskej dôvery Conference Board rastie v júni na 127,3 bodu, čo je nad očakávaniami trhu, ktoré boli na hodnote 119,0 bodov. Veľké americké banky oznamujú novú dividendovú politiku. Banka Morgan Stanley zdvojnásobí kvartálne dividendu na 70 centov na akciu a spätne odkúpi akcie za 12 mld. USD. JPMorgan zvýši kvartálne dividendu na 1,00 USD na akciu a bude pokračovať v spätných odkupoch akcií. Bank of America zvýši kvartálne dividendu o 17 % a Goldman Sachs zdvihne výšku svojej dividendy na 2,00 USD na akciu. Spoločnosť Ark Investment podala žiadosť o vytvorenie bitcoinového ETF. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,03 %, S&P 500 +0,03 %, NASDAQ + 0,19 %.

Prečítané: 324x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 13 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.