pred 4 rokmi

Historický balíček na zotavenie

shutterstock_105224369

Európska únia dosiahla historickú dohodu o stimulačnom balíku.

Absolútna správa:

Vedúci predstavitelia Európskej únie uzavreli historickú dohodu o masívnom stimulačnom pláne pre svoje ekonomiky potláčané koronavírusom v skorých ranných hodinách, po náročnom summite trvajúcom takmer päť dní. Táto dohoda pripravuje plán pre Európsku komisiu v mene všetkých 27 štátov získať miliardy eur na kapitálových trhoch, čo je bezprecedentný akt solidarity v takmer siedmich desaťročiach európskej integrácie. Lídri dúfajú, že obnovovací fond vo výške 750 miliárd EUR a súvisiaci rozpočet 1,1 biliónov EUR na roky 2021 - 2027 prispejú k oprave najhlbšej recesie na kontinente od druhej svetovej vojny spôsobenej vypuknutím koronavírusu. Francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý bol na čele dohody s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, označil tento balík pomoci za za skutočne historický.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Occidental Petroleum Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 10,96 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -74,93 %). Spoločnosť skúma, vyrába a predáva ropu a zemný plyn. Akcie vzrástli na znak zotavenia ekonomiky po dohode EÚ.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázijské akcie dnes dosiahli päťmesačné maximum, keď sa vedúci predstavitelia Európskej únie dohodli na masívnom stimulačnom pláne pre svoje ekonomiky. Akcie spoločnosti Alibaba Group Holding vzrástli tretí deň po sebe po tom, čo spoločnosť Anttech uviedla, že začala proces duálneho kótovania spoločnosti Alibaba v Hongkongu a na Šanghajskom trhu Starda. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,23 %, Nikkei +0,73 %, Hang Seng +2,31 %.

Spoločnosť Logitech International SA vzrástla o 3,9% potom, čo výrobca počítačových periférií zvýšil výhľad na fiškálny rok 2021. Výrobca prémiových liehovín Remy Cointreau SA získal 4,5% po tom, čo vykázal lepšie tržby, ako sa očakávalo, v dôsledku pružnej spotreby v USA a Británii.Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,50 %, CAC 40 +0,22 %, DAX +0,96 %.

Americké indexy dnes vzrástli, nakoľko akcie cyklického sektora vyvolali optimizmus v zmysle ďalšej podpory, že Washington poskytne nové kolo stimulov na udržanie hospodárskeho oživenia USA po recesii vyvolanej pandémiou.  Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,60 %, S&P 500 +0,23 %, NASDAQ -0,81 %.

Prečítané: 1592x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 19 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.