pred mesiacom

Globálna hodnota fúzií a akvizícií láme rekordy

shutterstock_767786026

Hodnoty obchodov stúpajú vo všetkých sektoroch uprostred pandemického oživenia. Spoločnosť AT&T dnes ohlásila najväčšiu dohodu v tomto roku.

Absolútna správa:

Hodnota fúzií a akvizícií je na ceste k dosiahnutiu míľnika 2 bilióny dolárov v rekordnom čase v tomto roku, čo je podporené spinoff-om mediálneho biznisu spoločnosti AT&T. Spoločnosť dnes uviedla, že spojí svoje podnikanie v dcérskej spoločnosti WarnerMedia s firmou Discovery, čo prekvapilo investorov, keďže pred necelými tromi rokmi utratila AT&T 85 miliárd dolárov na získanie WarnerMedia. Hodnota transakcie predstavuje približne 130 miliárd dolárov vrátane dlhu, na základe odhadovanej podnikovej hodnoty spoločnosti WarnerMedia - viac ako 90 miliárd dolárov. Dohoda, o ktorej prvýkrát informovala agentúra Bloomberg News, je pohodlne tou najväčšou, ktorá bude oznámená v roku 2021. Podľa údajov zhromaždených agentúrou Bloomberg to zvyšuje hodnotu fúzií a akvizícií uzatvorených vo svete tento rok na 1,8 bilióna dolárov. To predstavuje už teraz viac ako dvojnásobok sumy oproti tomuto obdobiu v roku 2020 a najviac za akékoľvek zodpovedajúce obdobie v minulosti. M&A sú na vzostupe vo všetkých hlavných odvetviach, pretože spoločnosti sa pomaly spamätávajú z ekonomických šokov z globálnej pandémie Covid-19 s novou chuťou po raste prostredníctvom uzatvárania obchodov. Len málo priemyselných odvetví zaznamenalo nárast transakčných hodnôt rovnako ako technológie, médiá a telekomunikácie. Spoločnosť AT&T získa podľa podmienok dohody 43 miliárd dolárov, pričom jej akcionári budú naďalej vlastniť 71 % akcií novej spoločnosti. Očakáva sa, že kombinovaná spoločnosť vygeneruje v roku 2023 tržby asi 52 miliárd dolárov a upravený zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou asi 14 miliárd dolárov.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Western Digital Corp., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 6,33 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -21,46 %). Spoločnosť Western Digital Corporation je globálnym poskytovateľom riešení pre zhromažďovanie, ukladanie, správu, ochranu a používanie digitálneho obsahu vrátane zvuku a videa. Medzi produkty spoločnosti patria pevné disky, disky SSD a produkty domácej zábavy a siete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Priemyselná produkcia v Číne vzrástla v apríli o 9,8 % medziročne v súlade s očakávaniami. Svetové ekonomické fórum zrušilo tohtoročné zasadnutie, ktoré malo prebehnúť za 3 mesiace v Singapure. Ďalšie zasadnutie je naplánované na prvú polovicu roka 2022, miesto a čas bude určený v závislosti od vývoja situácie. Čína predĺžila dočasné oslobodenie od odvetných ciel, ktoré sa vzťahujú na 79 produktov dovážaných zo Spojených štátov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,46 %, Hang Seng +0,59 %, Nikkei 225 -0,92 %.

Zástupcovia USA a EÚ budú rokovať o dočasnom prímerí v spore ohľadom ciel na kovy a ďalšie tovary. Výnosy 10-ročných talianskych dlhopisov sa vyhupli na najvyššiu úroveň za viac ako osem mesiacov. Dôvodom bolo možné spomalenie tempa nákupov zo strany ECB a nejasnosti nad budúcnosťou hospodárskych reforiem v Taliansku. Spoločnosti Sanofi a GlaxoSmithKline oznámili úspech pri vývoji vakcíny proti Covid-19. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,26 %, CAC 40 -0,28 %, DAX -0,13 %.

Joe Biden dnes oznámil, že USA vyvezie 20 miliónov dávok očkovacích látok od spoločností Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson, popri 60 miliónoch dávok AstraZeneca, ktoré sú pripravené na odoslanie do iných krajín. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,16 %, S&P 500 -0,25 %, NASDAQ -0,38 %.

Prečítané: 268x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_566154895
pred 3 dňami

FED ponechal úroveň sadzieb a QE bez zmeny

shutterstock_240002407
pred 4 dňami

Americké akcie mierne strácali

shutterstock_1682134423
pred 5 dňami

Bitcoin opäť prekonal 40 000 dolárov

shutterstock_1608843106
pred týždňom

Biden predstavil svoj prvý regulačný zoznam úloh

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.