pred 8 mesiacmi

GameStop šialenstvo

shutterstock_1900201285

Retailoví obchodníci zo sociálnych sietí narobili veľké problémy hedgeovým fondom.

Absolútna správa:

Toto je historický okamih na akciových trhoch. Historici ako takí rozpoznajú, čo sa deje práve teraz, lepšie ako tí, ktorí sú vyškolení v matematických disciplínach, ktoré sa bežnejšie vyžadujú pre úspech na finančných trhoch.  Víťazstvá bujarých retailových obchodníkov proti hedžovým fondom s krátkym predajom sú známe z ľubovoľného počtu revolúcií v priebehu vekov. Všetci majú svoj podpisový okamih, keď si utláčaní a znevýhodnení zrazu uvedomia silu, ktorú majú, keď sa spoja a zorganizujú. Je to očividne predovšetkým túžba po pomste. Sťažnosti môžu byť konkrétne, napríklad sťažnosti od tých, ktorí sa ocitli na nesprávnom konci ostrých praktík predajcov s krátkym predajom, vysokofrekvenčných obchodníkov alebo iba sprostredkovateľov z Main Street. Alebo môžu byť všeobecné a namierené proti establišmentu z Wall Street. Vládnuca kasta získa späť nervy, solidarita rebelov praskne pod tlakom a súčasný stav sa obnoví agresívnymi represiami. (ivnesting.com)

Investori zarobili na:

Spoločnosti American Airlines Group, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 9,30 % (výkonnosť za 5 rokov: -52,44 %). Spoločnosť American Airlines Group Inc. prevádzkuje leteckú spoločnosť, ktorá poskytuje pravidelnú osobnú, nákladnú a poštovú službu. Akcie vzrástli na základe zvýšeného objemu obchodov amatérskych investorov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Globálny dopad GameStop je posledným prejavom mánie denného obchodovania poháňanej amatérskymi investormi, ktorá zvyšuje cenu aktív od kryptomien po nové výpisy na trhoch s akciami. V Južnej Kórei si malí investori známi ako „mravce“ požičali toľko peňazí, aby si mohli nakúpiť akcie, takže najmenej pol tucta maklérskych spoločností im prestala ponúkať pákový efekt. Táto eufória však nie je univerzálna a údaje Kórejskej finančnej investičnej asociácie ukazujú, že šesť juhokórejských maklérskych spoločností tento mesiac zastavilo požičiavanie marží, potom čo hodnoty úverov tento týždeň dosiahli rekordných 21,6 bilióna wonov (19,3 miliárd dolárov). Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -2,73%, Hang Seng -2,55 %, Nikkei 225 -1,53 %.

Nemecko pripravuje vstupné obmedzenia pre cestujúcich z Británie, Brazílie a Južnej Afriky a jeho minister zdravotníctva očakáva, že súčasný nedostatok vakcín proti koronavírusom bude pretrvávať až do apríla. Európska únia medzitým varovala farmaceutické spoločnosti ako AstraZeneca, že využije všetky legálne prostriedky alebo dokonca zablokuje vývoz, pokiaľ nesúhlasia s poskytnutím vykcín podľa sľubu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,58 %, CAC 40 +0,93 %, DAX +0,33 %.

Americké akcie sa vo štvrtok odrazili od prudkých strát v predchádzajúcej relácii v širokom horizonte, keď sa sezóna výnosov začala silne rozbiehať a obavy sa zmiernili okolo hedgeových fondov predávajúcich dlhé pozície na krytie shortov. Správa ministerstva obchodu ukázala, že hrubý domáci produkt za štvrtý štvrťrok rástol medziročne o 4%, čo bolo v súlade s očakávaniami, pretože vírus a nedostatok ďalšieho balíka výdavkov obmedzili spotrebiteľské výdavky, zatiaľ čo samostatná správa ukázala, že minulý týždeň podalo žiadosť o zamestnanie 847 000 ľudí, menej ako odhad 875 000. Spoločnosť Coinbase Global Inc bude kótovaná na burze cenných papierov prostredníctvom priameho kótovania, uviedla vo štvrtok v blogu americká kryptomenová burza. Coinbase v decembri uviedla, že s dôvernou žiadosťou o zverejnenie požiadala Americkú komisiu pre cenné papiere (SEC), čo je krok, ktorý z nej urobí prvú významnú americkú burzu kryptomien, ktorá bude uvedená na burzu. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,99 %, S&P 500 +1,24 %, NASDAQ +0,50 %.

Prečítané: 788x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1729830958
pred 2 dňami

Hospodárske výsledky bánk podporili rast na Wall Street

shutterstock_2026844540
pred 3 dňami

Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodať do Európy ďalší plyn

shutterstock_1911409324
pred 4 dňami

Začne FED znižovať stimuly už v novembri?

shutterstock_1945206091
pred 5 dňami

Ropa Brent sa priblížila k 85 dolárom za barel

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.