pred rokom

FED ponecháva sadzby nezmenené

shutterstock_1282262089

FED udržuje stabilné sadzby a signalizuje, že minimálne do roku 2023 nedôjde k ich zvýšeniu.

Absolútna správa:

Federálny rezervný systém dnes ponechal sadzby nezmenené a zopakoval, že menová politika zostane po dlhšiu dobu akomodatívna, aby podporila pokračujúce oživenie ekonomiky. Federálny výbor pre voľný trh ponechal svoju referenčnú sadzbu nezmenenú v rozmedzí od 0% do 0,25%. Nezmenené rozhodnutie prichádza len pár týždňov po tom, čo predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell predstavil režim priemerného inflačného cielenia centrálnej banky, ktorý má umožniť inflácii prekročiť cieľ 2% v snahe dosiahnuť dlhodobú cenovú stabilitu. Tento krok zvýšil očakávania, že sadzby sa budú môcť držať blízko nuly dlhšie, ako by to bolo v prípade predchádzajúceho cieľa Fedu. Centrálna banka počíta s poklesom ekonomiky v roku 2020 o 3,7% v porovnaní s odhadom na pokles o 6,5% predtým. Ale rast v rokoch 2021 a 2022 bol revidovaný nižšie na 4% a 3% z 5%, respektíve 3,5%.

Investori zarobili na:

Spoločnosti General Electric Company, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 10,66 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -72,92 %).  GE je globálne diverzifikovaná spoločnosť v oblasti technológií a finančných služieb. Produkty a služby spoločnosti zahŕňajú letecké motory, výrobu energie, spracovanie vody a domáce spotrebiče pre lekárske zobrazovanie, financovanie firiem a spotrebiteľov a priemyselné výrobky. Akcie vzrástli ako reakcia na vyjadrenie CEO, že spoločnosť očakáva pozitívny cash flow v druhom polroku.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínske akcie dnes prerušili trojdňovú rally a uzavreli sa nižšie s poklesom akcií spotrebiteľov a zdravotnej starostlivosti, nakoľko sa odborníci obávali o bezpečnosť liekov používaných v experimentálnych vakcínach proti koronavírusu v krajine. Najlepším ziskom spoločnosti Hang Seng bola spoločnosť China Resources Land Ltd, ktorá vyskočila o 3,09%. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,66 %, Hang Seng -0,03 %, Nikkei 225 +0,09 %.

Na fronte brexitu sa objavili náznaky kompromisu. Agentúra Reuters uviedla, že Británia minulý týždeň ponúkla predbežné ústupky v oblasti obchodných rokovaní s Európskou úniou, rovnako ako Londýn hrozil porušením podmienok svojej rozvodovej dohody s blokom. Španielsky Inditex uviedol, že v prvom polroku zaznamenal online predaj 74%, čím zvýšil svoje akcie o 4,2%. Maloobchodný sektor sa zvýšil o 1,4%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,20 %, CAC 40 +0,13 %, DAX +0,29 %.

Spotrebiteľské výdavky v USA sa v auguste spomalili a maloobchodný predaj bez automobilov, benzínu, stavebných materiálov a potravinárskych služieb sa znížil o 0,1% po júlovom zvýšení o 0,9%. Výrobca softvérových cloudových dát, Snowflake, sa vo svojom obchodnom debute viac ako zdvojnásobil a otvoril sa na 245 dolárov. Búrka Sally, ktorá dnes skoro ráno dopadla na zem neďaleko zálivu Gulf Shores v Alabame ako búrka kategórie 2, sa popoludní zmenila na tropickú búrku, pretože maximálny trvalý vietor spomalil na 113 míľ za hodinu, čo bolo mierne pod prahovou hodnotou pre hurikán. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,14 %, S&P 500 +0,03 %, NASDAQ -1,25 %.

Prečítané: 761x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1729830958
pred 2 dňami

Hospodárske výsledky bánk podporili rast na Wall Street

shutterstock_2026844540
pred 3 dňami

Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodať do Európy ďalší plyn

shutterstock_1911409324
pred 4 dňami

Začne FED znižovať stimuly už v novembri?

shutterstock_1945206091
pred 5 dňami

Ropa Brent sa priblížila k 85 dolárom za barel

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.