pred 3 rokmi

FED dnes posilnil svoje hodnotenie ekonomiky

shutterstock_160884488

Federálny rezervný systém dnes posilnil svoje hodnotenie ekonomiky a naznačili, že riziká pre ekonomiku sa znížili.

Absolútna správa:

Federálny rezervný systém dnes posilnil svoje hodnotenie ekonomiky a naznačil, že riziká sa znížili, zatiaľ čo ich kľúčová úroková sadzba sa blíži k nule a udržiava sa tempo nákupu aktív na mesačnej úrovni 120 miliárd dolárov. Uprostred pokroku v očkovaní a silnej politickej podpory sa posilnili ukazovatele hospodárskej činnosti a zamestnanosti, uviedol tak vo vyhlásení Federálny výbor pre voľný trh, po ukončení dvojdňového stretnutia. Sektory, ktoré sú najviac zasiahnuté pandémiou, zostávajú slabé, ale preukázali zlepšenie. Inflácia vzrástla, čo do veľkej miery odráža vplyv prechodných faktorov. V USA aktuálne prevláda rastúci optimizmus ohľadom oživenia ekonomiky. K tomuto v nemalej miere dopomáha rozšírenie očkovacej kampane a agresívna menová a fiškálna politika. Prezident Joe Biden predstaví rozsiahly plán v hodnote 1,8 bilióna dolárov na rozšírenie možností vzdelávania a starostlivosti o deti, počas jeho dnešného vystúpenia na spoločnom zasadaní Kongresu. Takisto sa očakáva, že zdôrazní svoj návrh infraštruktúry v hodnote 2,25 bilióna dolárov a balíček opatrení na pandémiu v hodnote 1,9 bilióna dolárov, ktorý minulý mesiac podpísal. Nárast prípadov koronavírusu v niektorých regiónoch sveta vrhá tieň na vyhliadky na globálny rast, čo dáva tvorcom politík dôvod zostať trpezlivými pri zrušení podporných opatrení pre ekonomiky. Úradníci Fedu tiež zatiaľ z veľkej časti odmietajú inflačné riziká a tvrdia, že skok spotrebiteľských cien minulý mesiac bol skreslený poklesom cien v marci 2020 spojeným s pandémiou.

Investori zarobili na:

Spoločnosti NOV Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 9,57 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -54,98 %). Dôvodom tohto rastu bolo zverejnenie hospodárskych výsledkov za prvý štvrťrok, ktoré prekonali očakávania analytikov. Spoločnosť NOV Inc. ponúka zariadenia a komponenty používané pri ťažbe ropy a zemného plynu a výrobných operáciách, služby ropných polí a služby integrácie dodávateľského reťazca pre ťažobný priemysel naftového a plynárenského priemyslu. Spoločnosť slúži zákazníkom na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čína v snahe obmedziť výrobu ocele a zamedziť narastajúcim cenám železnej rudy zrušila dovozné clo na niektoré suroviny na výrobu ocele. Čína sa tento rok zaviazala obmedziť produkciu ocele v snahe znížiť emisie uhlíka. Japonská automobilka Toyota hlásia za marec rekordné predaje, globálne sa zdvihli o 44% na 982 912 vozidiel. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,56 %, Hang Seng  +0,45 %, Nikkei 225 +0,21 %.

Nemecký výrobca športového oblečenia a obuvi Puma hlási za 1Q čistý zisk 109,2 mil. EUR proti 36,2 milióna pred rokom. Index nemeckej spotrebiteľskej dôvery GfK na máj sa zhoršil na úroveň -8,8 b., Odhad trhu bol -3,5 bodu. Deutsche Bank hlási najlepší kvartál za posledných sedem rokov. Zisk dosiahol 908 mil. EUR vďaka silnému investičnému bankovníctva. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,08 %, CAC 40 +0,53 %, DAX +0,28 %.

Schodok amerického obchodu s tovarom v marci stúpol na rekordných 90,6 miliardy USD. Americká softwarová spoločnosť Microsoft v treťom finančnom štvrťroku zvýšila celkový zisk medziročne o 44 percent na 15,46 miliardy dolárov. Výnosy na amerických 10 ročných dlhopisoch zaznamenali po zasadnutí Fedu mierny pokles. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,48 %, S&P 500 -0,08 %, NASDAQ -0,28 %.

Prečítané: 1244x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.