pred mesiacom

Elon Musk po dohode s Twitterom predáva akcie Tesly za 8,5 miliardy dolárov

shutterstock_2142567417

Elon Musk v piatok v nových regulačných dokumentoch zverejnil predaj akcií spoločnosti Tesla Inc. v hodnote 4,5 miliardy dolárov.

Absolútna správa:

Elon Musk v piatok v nových regulačných dokumentoch zverejnil predaj akcií spoločnosti Tesla Inc. v hodnote ďalších 4,5 miliardy dolárov, čím sa celková suma, ktorej sa zbavil v súvislosti so svojou dohodou o kúpe spoločnosti Twitter Inc., zvýšila na viac ako 8,5 miliardy dolárov. Šéf spoločnosti Tesla sa podľa nových podaní 28. apríla zbavil viac ako 5 miliónov akcií. Tie nasledovali po zverejnení predajov v celkovej hodnote 4,4 milióna akcií v predchádzajúcich dvoch dňoch vo štvrtok. Musk za posledných šesť mesiacov predal akcie výrobcu elektromobilov v hodnote približne 25 miliárd USD. Najnovšie zverejnené informácie prichádzajú po tom, čo Musk vo štvrtok na Twitteri napísal, že "po dnešku už neplánuje žiadny ďalší predaj Tesly". Ak sa vo štvrtok uskutočnili ďalšie predaje, stále má čas na podanie ďalších formulárov 4, v ktorých zverejní ďalšie predaje. Transakcia so spoločnosťou Twitter je jedným z najväčších odkúpení s využitím pákového efektu v histórii, pričom Musk zabezpečil financovanie dlhu a maržových úverov vo výške 25,5 miliardy USD od veriteľov vrátane banky Morgan Stanley. Ak by sa dohoda rozpadla, strana, ktorá by ju zrušila, by musela za určitých okolností zaplatiť poplatok za ukončenie vo výške 1 miliardy USD. Americké akcie v piatok rozšírili straty, ktoré vyvolali neúspešné výsledky technologických gigantov, zatiaľ čo prísľub Číny zvýšiť stimuly pomohol obnoviť dôveru v druhú najväčšiu svetovú ekonomiku a hnaciu silu dopytu po komoditách.

Investori zarobili na:

Mohawk Industries, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,33 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: - 39,64 %). Mohawk Industries, Inc. navrhuje, vyrába, dodáva, distribuuje a predáva podlahy pre obytné a komerčné aplikácie. Spoločnosť ponúka koberce, keramické dlaždice, laminát, drevo, kameň, vinyl a koberčeky. Mohawk predáva rezidenčné a komerčné podlahy v Spojených štátoch a rezidenčné podlahy v Európe.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Pokles aktivity čínskych tovární v apríli pravdepodobne zosilnel, ukázal prieskum agentúry Reuters, keďže rozsiahle blokády zastavili výrobu a narušili dodávateľské reťazce, čo je zlé pre hospodársky výhľad v druhom štvrťroku. Očakáva sa, že oficiálny index nákupných manažérov (PMI) vo výrobe v apríli klesol na 48,0, čo je najnižšia hodnota od februára 2020, a zo 49,5 v marci. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +2,43 %, Hang Seng +4,01 %, Nikkei 225 +1,75 %.

Spotrebiteľské ceny v eurozóne vzrástli v apríli medziročne o 7,5 % po tom, čo v marci vzrástli o 7,4 % medziročne. Ekonómovia predpovedali infláciu v eurozóne v apríli na úrovni 7,5 %. Ceny energií vzrástli o 38,0 % v porovnaní so 44,4 % v marci, čo znamená spomalenie. Jadrová inflácia sa zrýchlila oveľa rýchlejšie, pričom medziročná miera vzrástla z 2,9 % na 3,5 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,68 %, CAC 40 +0,39 %, DAX +0,84 %.

Kanadská ekonomika vo februári vzrástla o 1,1 %, čo je najrýchlejšie tempo za rok, keď sa podniky odrazili od predchádzajúcich blokád a obmedzení zavedených na riešenie Omicronového variantu COVID-19. Predbežné údaje za marec naznačujú, že hrubý domáci produkt Kanady vzrástol o ďalších 0,5 %. Sektor ubytovacích a stravovacích služieb vzrástol o 15,1 %. Sektor umenia, zábavy a rekreácie si za mesiac pripísal 8,4 %, pričom železničná doprava vzrástla o 9,1 % a letecká doprava vzrástla o 7,7 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -2,77 %, S&P 500 -3,15 %, NASDAQ -4,17 %.   

Prečítané: 276x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_210281686
pred 2 dňami

Akcie majú za sebou najlepší týždeň za posledný mesiac

shutterstock_1832846329
pred 3 dňami

Horšie makro výsledky v Európe a USA dnes vytvárali predajný tlak

shutterstock_1742384402
pred 4 dňami

Pretrvávajúca skeptickosť trhu

shutterstock_1034526682
pred 5 dňami

Výdych investorov po minulotýždenných prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.