pred rokom

Donald Trump mal pozitívny test na koronavírus

Návrh bez názvu - 2020-10-02T203455.140

Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania mali vo štvrtok pozitívny test na koronavírus.

Absolútna správa:

Prezident Donald Trump sa vo štvrtok ráno dozvedel, že jeho spolupracovníčka Hope Hicks mala pozitívne testy na koronavírus, napriek tomu pokračoval s kompletným programom, vrátane finančnej zbierky v jeho rezorte v New Jersey. Trumpove pohyby sú podrobne preskúmané, pretože mal neskôr pozitívny test na prítomnosť koronavírusu. Túto správu oznámil krátko pred 1. hodinou v piatok washingtonského času. Biely dom neuviedol, kedy mal Trump prvý raz pozitívny test na prítomnosť vírusu, avšak Trump neskoro vo štvrtok uviedol, že čaká na výsledky. Trump v piatok zrušil všetky udalosti vrátane plánovaného zhromaždenia na Floride a jeho plánovanie budúcej kampane zostáva otázne. Nákaza sa u hlavy štátu objavila mesiac pred prezidentskými voľbami v USA, v ktorých Trump obhajuje svoj mandát. Táto správa priniesla na americké trhy negatívny sentiment.

Investori zarobili na:

Spoločnosti LyondellBasell Industries, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 6,02 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -20,75 %). Tento rast bol spôsobený správou, že LyondellBasell Industries a Sasol Ltd. vytvoria spoločný podnik s názvom Louisiana Integrated PolyEthylene JV LLC so sídlom v USA. Spoločnosť LyondellBasell Industries N.V. vyrába plastové, chemické a palivové výrobky a pôsobí celosvetovo.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Trhy v Hong Kongu, Číne a Južnej Kórei dnes zostali zatvorené z dôvodu sviatkov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,10 %, Hang Seng +0,79 %, Nikkei 225 -0,67 %.

Podľa odhadu poklesol index spotrebiteľských cien v eurozóne za september o 0,3 % na medziročnej báze oproti odhadu na úrovni -0,2 %.        ECB zintenzívňuje prácu na digitálnej verzii eura. Systém musí byť podľa centrálnej banky pripravený na možné budúce zavedenie digitálnej meny. Nemecký automobilový koncern Volkswagen pripravuje plány na oddelenie divízie Lamborghini a oslovil banky a potenciálnych investorov ohľadom možného uvedenia tohto talianskeho výrobcu luxusných vozidiel na akciovú burzu. Taliansky premiér Guiseppe Conte potvrdil, že núdzový stav môže trvať až do konca januára budúceho roka. "Požiadame parlament o jeho predĺžení," uviedol Conte. Taliansko momentálne zaznamenáva najväčší prírastok nakazených za posledných 5 mesiacov. Britský premiér Boris Johnson a predsedníčka EK Ursula von der Leyen povedú v sobotu ďalšie rokovania o brexite. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,10 %, CAC 40 +0,02 %, DAX -0,33 %.

V USA bola dnes zverejnená miera nezamestnanosti, ktorej výsledok potešil, nakoľko jej úroveň poklesla v septembri z 8,4% na 7,9 %. Počet novovytvorených pracovných miest naopak sklamal. Výsledok bol na úrovni 661 tisíc oproti odhadom na úrovni 850 tisíc miest. Dodávky Tesly v 3. kvartáli vzrástli o 44 % medziročne na 139 300 vozidiel, čo predstavuje nový rekord. Dodávky áut Modelu S a Modelu X v 3. kvartáli poklesli o 13 % medziročne na 15 200. Tesla zvyšuje výrobu vo svojich továrňach v Kalifornii a Šanghaji a pracuje na výstavbe ďalších dvoch závodov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,48 %, S&P 500 -0,96 %, NASDAQ -2,22 %.

Prečítané: 545x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1729830958
pred 2 dňami

Hospodárske výsledky bánk podporili rast na Wall Street

shutterstock_2026844540
pred 3 dňami

Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodať do Európy ďalší plyn

shutterstock_1911409324
pred 4 dňami

Začne FED znižovať stimuly už v novembri?

shutterstock_1945206091
pred 5 dňami

Ropa Brent sa priblížila k 85 dolárom za barel

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.