pred 2 rokmi

Ďalšie regulácie v podaní Číny

shutterstock_1476030167

Čína zasahuje proti firmám od spoločností Jack Ma’s Ant Group Co. a Alibaba Group Holding Ltd. až po spoločnosť Meituan na doručovanie potravín a u giganta Didi Global Inc.

Absolútna správa:

Čínsky regulátor cenných papierov uviedol, že plánuje obmedziť výkupy finančných prostriedkov v krajine. Čínska regulačná komisia pre cenné papiere bude pracovať na odstránení takzvaných fondov súkromného kapitálu, ktoré sa v skutočnosti predávajú širokej verejnosti namiesto cielených investorov, uviedol predseda Yi Huiman v prejave k združeniu fondov a priemyslu, ktoré zverejnila CSRC. Varovanie prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo Čína uviedla, že zastavuje fondom súkromného kapitálu možnosť získavania peňazí na investovanie do rozvoja rezidenčných nehnuteľností. Čínska asociácia správy aktív verbálne informovala súkromné ​​kapitálové firmy, že už nebudú akceptovať registrácie na zriadenie fondov na investovanie do projektov. CSRC bude prísne regulovať získavanie finančných prostriedkov, investície, správu a vyberanie finančných prostriedkov v rámci sektora, uviedli to bez toho, aby poskytli časový rozvrh pre implementáciu nových pravidiel.

Investori zarobili na:

Spoločnosti PayPal Holdings, Inc, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 3,64 % (výkonnosť za posledné 5 rokov: 678,28 %). Spoločnosť PayPal Holdings funguje ako technologická spoločnosť, ktorej platforma umožňuje digitálne a mobilné platby v mene spotrebiteľov a obchodníkov. Spoločnosť ponúka online platobné riešenia. PayPal Holdings slúži zákazníkom na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Maloobchodné tržby v Japonsku v júli 2021 medziročne vzrástli o 2,4%, čo bolo nad očakávaniami trhu, ktorý počítal s rastom o 2,1%. Bol to piaty mesiac rastu maloobchodu v dôsledku posilnenia spotreby, ktorá rástla vďaka zrýchleniu očkovania proti COVID-19. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,29 %, Hang Seng +0,52 %, Nikkei 225 +0,54 %.

Ukazovateľ ekonomického sentimentu v eurozóne klesol v auguste 2021 na 117,5 bodu z historického maxima 119,0, ktoré bolo namerané minulý mesiac a sentiment nesplnil  očakávania trhu, ktoré počítali s hodnotou 117,9 bodu. Sentiment sa zhoršil prvýkrát od januára kvôli obavám z Delta variantu. Morálka medzi poskytovateľmi služieb klesla zo 14-ročného maxima. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,19 %, CAC 40 +0,08 %, DAX +0,22 %.

Budúce predaje domov v USA v júli 2021 medziročne klesli o 8,5%, čo je druhý po sebe idúci pokles v dôsledku obmedzenej ponuky. Vo všetkých štyroch regiónoch došlo k medziročnému zníženiu transakcií. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom očakávané tržby klesli o 1,8% v porovnaní s trhovými prognózami, ktoré počítali s nárastom o 0,4%. Iba región Západ zaznamenal medzimesačný nárast zmluvnej činnosti, zatiaľ čo ostatné tri hlavné regióny hlásili pokles. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,16 %, S&P 500 +0,43 %, NASDAQ +0,90 %.

Prečítané: 1199x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.