pred 3 rokmi

Ďalší stimul pre ekonomiku USA

shutterstock_219501724

Biely dom navrhol stimul v hodnote viac ako 1,5 bilióna dolárov.

Absolútna správa:

Trumpova vláda navrhla zahrnúť rozšírenie pomoci pre letecké spoločnosti o 20 miliárd dolárov do nového stimulačného návrhu v hodnote viac ako 1,5 bilióna dolárov, uviedol v stredu šéf kancelárie Bieleho domu Mark Meadows. American Airlines a United Airlines, dva z najväčších amerických dopravcov, uviedli, že vo štvrtok začínajú dočasné „dovolenky“ pre viac ako 32 000 pracovníkov, nakoľko sa rozplynuli nádeje na záchranu z Washingtonu na poslednú chvíľu. Americké aerolínie žiadajú ďalších 25 miliárd dolárov na podporu miezd na ochranu pracovných miest ešte ďalších šesť mesiacov po tom, čo vypršala platnosť súčasného balíka, ktorý zakazoval dočasnú „dovolenku“. Rozhovory o zmiernení koronavírusu medzi Bielym domom a demokratmi sa vo veľkej miere zastavili kvôli sume, demokrati požadovali 2,2 bilióna dolárov a Biely dom zostal pevne na hodnote 1,5 bilióna dolárov.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Etsy, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 8,27 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +917,87 %). Spoločnosť Etsy poskytuje služby elektronického obchodu zákazníkom po celom svete. Akcie vzrástli po tom, ako analytici očakávajú nárast tržieb za tretí kvartál, ktorý by mal preraziť očakávania.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Izraelská spoločnosť Enlivex Therapeutics Ltd vo štvrtok uviedla pozitívne výsledky v klinickom skúšaní liečby liekom Allocetra u pacientov s COVID-19 v ťažkom alebo kritickom stave. Akcie spoločnosti Enlivex po obnovení obchodovania v Tel Avive vzrástli o 83%. Zastavili ich v Tel Avive a na Nasdaqu až do oznámenia. Obchodovanie na tokijskej burze cenných papierov úplne zastavilo zlyhanie hardvéru po celý štvrtok, čo bol vôbec najhorší výpadok na treťom najväčšom svetovom akciovom trhu. Japonská TSE uviedla, že sa v piatok opäť otvorí ako obvykle, frustrovaní investori však po jednodňovom raste na Wall Street neboli schopní nakupovať akcie v Tokiu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,10 %, Hang Seng +0,79 %, Nikkei 225 0,00 %.

Európske indexy vo štvrtok vzrástli, keď švédsky maloobchodný predajca H&M a francúzsko-taliansky výrobca čipov STMicroelectronics vyskočili po tom, čo oznámili výsledky prevyšujúce prognózy, zatiaľ čo nádej na ďalšie stimuly USA pomohli globálnemu sentimentu. Európske krajiny zaznamenali oživenie v prípadoch COVID-19, Madrid sa stal prvým hlavným mestom, ktoré sa vrátilo späť do stavu uzamknutia, zatiaľ čo britský minister zdravotníctva Matt Hancock zaviedol viac koronavírusových obmedzení v širšej oblasti Anglicka. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,02 %, CAC 40 +0,43 %, DAX -0,23 %.

Čísla týkajúce sa celkového počtu ľudí, ktorí žiadajú o dávky v nezamestnanosti v USA, vrátane pomoci v pandémii v nezamestnanosti, prichádzajú s oneskorením ešte jeden týždeň. Vykazovali nárast o 454 000 na 26,53 milióna. Počet ľudí, ktorí podali pôvodné žiadosti o dávky pre nezamestnaných, sa minulý týždeň znížil o niečo viac, ako sa očakávalo na 837 000 osôb, avšak toto číslo stále odráža abnormálne vysokú úroveň prepúšťania pol roku od dna pandémie koronavírusu.  Spoločnosť Goldman Sachs Group Inc kupuje obchod s kreditnými kartami spoločnosti General Motors Co za zhruba 2,5 miliardy dolárov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,13 %, S&P 500 +0,26 %, NASDAQ +1,42 %.

Prečítané: 2144x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.