pred 5 mesiacmi

Citi ukončí retailové bankovníctvo na 13 trhoch v Ázii a Európe

shutterstock_1503264332

Banka sa chce zamerať na správu majetku a inštitucionálnych klientov. Austrália, Čína a India patria medzi trhy, kde banka ukončí poskytovanie retailového bankovníctva.

Absolútna správa:

Citigroup Inc. plánuje ukončiť poskytovanie retailového bankovníctvo na 13 trhoch v Ázii a Európe, na Strednom východe a v Afrike. Banka bude namiesto toho prevádzkovať franšízu spotrebiteľského bankovníctva v oboch regiónoch zo štyroch centier v Singapure, Hongkongu, Spojených arabských emirátoch a Londýne, uviedla vo štvrtok vo vyhlásení. Tento krok je súčasťou prebiehajúcej kontroly stratégie spoločnosti, ktorú vykonala výkonná riaditeľka Jane Fraserová, ktorá prevzala kontrolu minulý mesiac. "To nám umožní zachytiť silný rast a atraktívne výnosy, ktoré oblasť správy majetku poskytuje, prostredníctvom týchto dôležitých uzlov," uviedla Fraserová vo vyhlásení. Newyorská banka už v Singapure buduje poradenské centrum pre správu majetku. Priestor o rozlohe 2 800 metrov štvorcových je pre banku najväčší svojho druhu a poskytuje priestor pre viac ako 300 vzťahových manažérov a produktových špecialistov. Rozhodnutie prišlo po, pre banku rekordnom prvom kvartáli 2021, v ktorom dosiahla najväčší čistý zisk vo svojej histórií.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Advanced Micro Devices Inc. (AMD.US), ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,68 % (výkonnosť za 5 rokov: +2 971,30 %). Tento rast bol pravdepodobne spôsobený novou cieľovou cenou 100 USD od spoločnosti Raymond James. Spoločnosť Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) vyrába polovodičové výrobky a zariadenia. Spoločnosť ponúka produkty ako mikroprocesory, zabudované mikroprocesory, čipové sady, grafické, video a multimediálne produkty a dodáva ich do zlievarní tretích strán. Poskytuje tiež služby spojené s montážou, testovaním a balením. AMD pôsobí po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Miera nezamestnanosti v Austrálii klesla v marci z úrovne 5,8 % na 5,6 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,64 %, Hang Seng -0,37 %, Nikkei 225 +0,07 %.

Spotrebiteľská inflácia v Nemecku vzrástla v marci z 1,3 % na 1,7 % na medziročnej báze v súlade s očakávaniami. Slovenský Jaguar Land Rover chce vytvoriť v nitrianskom závode cez 600 nových pracovných miest vo výrobných prevádzkach. Taliansko predpokladá tento rok verejný dlh na úrovni 159,8 % HDP. Ruský rubeľ kvôli novým americkým sankciám voči Rusku klesol až o dve percentá k doláru a zostúpil na viac ako päťmesačné minimum k euru. Neskôr však ruská mena časť strát zmazala. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,43 %, CAC 40 +0,41 %, DAX +0,30 %.

Maloobchodné tržby v USA vzrástli v marci o 9,8 % na medzimesačnej báze, očakával sa rast o 5,9 %. Počet nových žiadostí o dávku v nezamestnanosti v USA kleslo prechádzajúci týždeň z 769 tisíc na 576 tisíc. Odhad bol na úrovni 700 tisíc. Spojené štáty uvalili sankcie na časť ruského dlhu, firmy aj jednotlivcov. USA tiež zakážu bankám nakupovať od 14. júna nové emisie ruských štátnych dlhopisov. Najväčší správca aktív na svete - spoločnosť BlackRock, zaznamenala v Q1 prílev finančných prostriedkov do dlhodobých investičných produktov, ako sú ETF, vo výške 132,64 mld. USD. Odhad bol na úrovni 87,24 mld. USD. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,90 %, S&P 500 +1,11 %, NASDAQ +1,31 %.

Prečítané: 496x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 15 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.