pred 3 mesiacmi

Čínske technologické akcie rástli

shutterstock_433383586

Obchodovanie s čínskymi technologickými akciami napreduje druhý deň za sebou, nakoľko absencia nových čínskych regulačných iniciatív v posledných dňoch otvorila dvere investorom, ktorí v čínskych akciách vidia dlhodobejšiu hodnotu.  

Absolútna správa:

Obchodovanie s čínskymi technologickými akciami v Hongkongu napreduje druhý deň za sebou, nakoľko bol sentiment investorov posilnený spätným odkupom akcií spoločnosti Tencent a tým, že Cathie Wood kúpila akcie JD.com po silných hospodárskych výsledkoch. Aj keď nič nenasvedčuje tomu, že by sa zvýšený dohľad nad čínskymi technologickými a inými rýchlo rastúcimi podnikmi v krajine znížil, absencia nových iniciatív v posledných dňoch otvorila dvere investorom, ktorí v čínskych akciách vidia dlhodobejšiu hodnotu. Spoločnosť Wood’s Ark Investment Management kúpila v pondelok akcie spoločnosti JD.com po tom, ako odhady štvrťročných tržieb prekonali očakávania trhu. Nákupy tematicky zameranej globálnej investičnej spoločnosti zameranej na technológie prišli potom, čo začiatkom tohto roka znížila podiely v čínskych spoločnostiach na zanedbateľnú sumu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Best Buy Co., Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,32 % (výkonnosť za posledné 5 rokov: +207,57 %). Dôvodom prudkého nárastu ceny akcií spoločnosti bolo vykázanie dobrých hospodárskych výsledkov, ktoré boli nad očakávaniami analytikov. Spoločnosť Best Buy Co., Inc. maloobchodne predáva spotrebnú elektroniku, výrobky pre domácu kanceláriu, zábavný softvér, zariadenia a súvisiace služby prostredníctvom svojich maloobchodných predajní a webových stránok.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínska automobilka Xpeng začne dodávať svoj vlajkový sedan P7 do zahraničia a to konkrétne do Nórska. P7 by mali doraziť vo štvrtom štvrťroku roku 2021. Silné zotavenie ekonomiky v Ázii z minuloročného minima spôsobeného koronavírusom stráca na sile, pretože nárast prípadov COVID-19 spôsobuje, že obchody sú opäť prázdne a továrne sa zatvárajú, čo zhoršuje vyhliadky na rast zisku spoločností po úspešnom polroku. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,09 %, Hang Seng +2,46 %, Nikkei 225 +0,87 %.

Európske akcie v utorok rozšírili svoje zisky po tom, ako americké schválenie vakcíny proti COVID-19 v USA dopomohlo Wall Street na rekordné maximá, zatiaľ čo údaje naznačujú silnejšie než očakávané oživenie ekonomiky v Nemecku. Nemecké HDP rástlo v druhom kvartáli o 9,8 %, čo bolo nad očakávaniami trhu, ktoré boli na úrovni 9,6 %. Nemecko potrebuje zhruba 400 tisíc prisťahovalcov ročne, aby malo dostatok pracovnej sily. V rozhovore pre nemeckým denník Süddeutsche Zeitung to povedal šéf spolkového úradu práce Detlef Scheele. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,04 %, CAC 40 -0,28 %, DAX +0,33 %.

Predaj nových rodinných domov v USA sa v júli zvýšil, ale dynamika trhu s bytmi sa spomaľuje v dôsledku rastúcich cien, ktoré sú spôsobené akútnym nedostatkom nehnuteľností na trhu. Predaje nových domov v USA v júli vzrástli medzimesačne o 1,0 % na 708 tisíc, trh odhadoval nárast o 3,0 %. Citigroup Inc zvažuje ponúknutie obchodovania s bitcoinovými futures pre niektorých inštitucionálnych klientov, uviedol v utorok hovorca banky s odvolaním sa na zvýšený dopyt v kryptomenovom priestore. Delta Air Lines si objednala ďalších 30 lietadiel Airbus A321 neo. Aerolinky modernizujú svoju flotilu v rámci prípravy na oživenie cestovania. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,09 %, S&P 500 +0,15 %, NASDAQ +0,52 %.

Prečítané: 380x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1697028337
pred 15 hodinami

Erdoganov plán stroskotal na „zúfalstve“ tureckej líry

shutterstock_1324096883 (3)
pred dňom

Spôsobí nový variant spomalenie ekonomiky a dodávateľského reťazca?

shutterstock_1505396696
pred 2 dňami

Európske akcie po piatkovom prepade vzrástli

shutterstock_1658501791
pred 5 dňami

Globálne trhy zažili výrazný vypredaj

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.