pred 2 rokmi

Čínske regulačné orgány žiadajú nápravu do decembra

shutterstock_2014605269

Predstavitelia ministerstva dopravy predvolali vedúcich pracovníkov 11 spoločností-vrátane Didi, Meituan a Alibaby

Absolútna správa:

Čínske regulačné orgány žiadajú do decembra napraviť prípady, ktoré vláda považuje za nesprávne správanie v službách zdieľania automobilov, ktoré prevádzkujú spoločnosti Didi Global Inc., Meituan a Alibaba Group Holding Ltd., a zvýšili tak kontrolu nad odvetvím, ktoré zamestnáva milióny ľudí. Predstavitelia ministerstva dopravy a ďalších oddelení predvolali vedúcich pracovníkov 11 spoločností-vrátane Didi, Meituan a Alibaby, kde kritizovali ich jednotky na zdieľanie áut a navigáciu Amap-a za narušenie spravodlivej hospodárskej súťaže a poškodzovanie záujmov vodičov a cestujúcich. Regulačné orgány zdôraznili porušenia vrátane náboru nelicencovaných vodičov a potrebu posilniť ochranu údajov používateľov, uviedli v oznámení. Podľa vyhlásenia 11 spoločností bolo povinných vykonať do konca roka vlastné inšpekcie, vyriešiť tieto problémy a navrhnúť plány v súlade s požiadavkami regulačného orgánu. Vyplýva to z kampane Si Ťin-pchinga Spoločná prosperita, ktorej cieľom je prinútiť súkromný sektor, aby sa podelil o obrovské bohatstvo nahromadené počas desaťročného boomu internetu. Didi teraz pomáha pracovníkom založiť ich prvú úniu, čo je prelomové rozhodnutie, ktoré môžu jeho technologickí giganti čoskoro nasledovať, pretože Čína zavádza pravidlá na obmedzenie nadmernej práce a ochranu miliónov robotníkov pred vykorisťovaním.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Quanta Services, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 12,06 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +335,93 %). Spoločnosť Quanta Services, Inc. poskytuje špecializované zmluvné služby pre energetické spoločnosti, telekomunikácie, prevádzkovateľov káblovej televízie a vládne subjekty. Spoločnosť tiež inštaluje systémy riadenia dopravy a osvetlenia a poskytuje špeciálne služby v oblasti elektrickej energie a komunikácie pre priemyselných a komerčných zákazníkov. Quanta prevádzkuje projekty v celej Severnej Amerike.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Indický obchodný deficit sa v auguste 2021 zvýšil na 13,87 miliardy USD, zo 6,77 miliardy USD, ktorý bol nameraní rovnakom období minulého roka. Bol to najväčší obchodný prepad od apríla, pretože domáci a zahraničný dopyt sa naďalej zotavoval z pandémie. Dovoz vzrástol o 59,5 percenta na takmer rekordné maximum 47,01 miliardy USD a vývoz sa zvýšil o 46 percent na 33,14 miliardy USD. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,00 %, Hang Seng +0,24 %, Nikkei 225 +0,33 %.

Ceny výrobcov v eurozóne sa v júli 2021 zvýšili o 2,3%, čo je najväčší mesačný nárast od januára 1995 a výrazne prevyšuje trhové očakávania, ktoré boli vo výške 1,1%, čo je znakom inflačných tlakov. Výrobné ceny v júli medziročne vzrástli o 12,1%, čo je najviac v histórii, čo odzrkadľuje nízky základný rok spôsobený pandémiou a následné solídne hospodárske oživenie. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,11 %, CAC 40 +0,06 %, DAX +0,10 %.

Počet Američanov, ktorí podali nové žiadosti o dávky v nezamestnanosti, klesol na 340 tisíc v týždni končiacom sa 28. augusta, čo je najnižšia úroveň od marca 2020 a prekonal konsenzus trhu, ktorý počítal s poklesom na 345 tisíc. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,37 %, S&P 500 +0,26 %, NASDAQ +0,14 %.

Prečítané: 767x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_1538141879
pred 5 hodinami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred dňom

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Shutterstock FX
pred 2 dňami

Bol zaznamenaný pokles výnosov dlhopisov a rast dolára pokračoval aj dnes

Shutterstock_1972236305
pred 3 dňami

Začiatok týždňa prináša pokles dlhopisov a rast dolára

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.