pred 2 rokmi

Celkový dlh domácností v USA od apríli po jún vzrástol o 313 miliárd dolárov

shutterstock_382678954

Dlh amerických domácností vzrástol o najvyššiu  sumu za posledných 14 rokov v druhom štvrťroku

Absolútna správa:

V druhom štvrťroku dlh amerických domácností vzrástol o najvyššiu  sumu za posledných 14 rokov, a to predovšetkým vďaka rastu trhu s nehnuteľnosťami na bývanie. Celkový dlh od apríli až po jún vzrástol o 313 miliárd dolárov, čo je najprudší nárast od  roku 2007. Podiel na dlhu  vzrástol o 2,1%, čo je najrýchlejšie tempo od 4. štvrťroka 2013. Väčšina dlhu pochádza z hypotekárnych úverov na počiatočný nákup nehnuteľností a z refinancovania existujúcich úverov, ktoré boli veľmi populárne, pretože Federálny rezervný systém ponechal štandardné úrokové sadzby ukotvené okolo historických miním. Hypotekárne dlhy za dané obdobie vzrástli o 282 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast o 2,8% oproti prvému štvrťroku a o 6,7% medziročne, čo je spolu 10,4 bilióna dolárov. Rastúci počet dlhov však nebol len o hypotékach, pričom dlhy mimo bývania sa zvýšili o 44 miliárd dolárov. Dlhy na kreditných kartách sa zvýšili o 17 miliárd dolárov, zatiaľ čo pôžičky na autá sa zvýšili o 33 miliárd dolárov. Dlh študentských pôžičiek sa v danom období znížil a klesol o 14 miliárd dolárov na 1,57 bilióna dolárov

Investori zarobili na:

Spoločnosti Victoria's Secret & Co, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 26,61 %. Victoria's Secret & Co pôsobí ako maloobchod s oblečením a doplnkami pre ženy. Spoločnosť ponúka spodnú bielizeň, podprsenky, nohavičky, pyžamá, oblečenie na spanie, plavky a ďalšie oblečenie, ponúka tiež výrobky osobnej starostlivosti a kozmetiky. Victoria's Secret slúži zákazníkom po celom svete..

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Výnos 10-ročného JGB v Japonsku sa v auguste dostal na 31-týždňové minimum 0,009%, čím sa sledoval všeobecný trend výnosov amerického ministerstva financií, pretože šírenie variantu delta koronavírusu ohrozovalo oživenie ekonomiky. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,01 %, Hang Seng -0,16 %, Nikkei 225 -0,50 %.

Ceny výrobcov v eurozóne vzrástli o 1,4 percenta oproti mesiacu  jún 2021, čo bol 13. mesiac po sebe s rastovým trendom a bolo to v súlade s očakávaniami trhu. V júni 2021 počet zahraničných turistov, ktorý pricestovali do Španielska medziročne vzrástol o 984,7 percenta na 2,2 milióna, pretože sa ekonomika znova otvorila a obnovilo sa medzinárodné cestovanie. Hlavný nárast bol zaznamenaný u turistov z Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie, Holandska, Talianska a Portugalska. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,33 %, CAC 40 +0,72 %, DAX -0,09 %.

Index ekonomického optimizmu IBD/TIPP v USA klesol v auguste 2021 o ďalších 0,7 bodu na 53,6, čo je najmenej od februára, pretože spotrebitelia boli menej optimistickí, pokiaľ ide o krátkodobé vyhliadky americkej ekonomiky a výhľad osobných financií. Dolárový index sa v prvom augustovom obchodnom týždni dostal na úroveň 92, neďaleko júlových miním okolo 91,80, pretože obavy zo spomalenia ekonomického rastu USA a pretrvávajúceho holubičieho Fedu odradili investorov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,80 %, S&P 500 +0,85 %, NASDAQ +0,55 %.

Prečítané: 1237x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.