Recenzia brokerskej spoločnosti Swissquote

Recenzia brokerskej spoločnosti Swissquote Logo

Review

Pros

  • mobilná aplikácia

  • výber z 3 platforiem

  • klientska podpora v niekoľkých rôznych jazykoch

  • eBanking, exchange s kryptokonkurenciou

Cons

  • vysoké riziko (u 74-89 % účtov retailových investorov došlo u tohto brokera k strate)

  • bez social tradingu

  • vysoká minimálna záloha

Summary

Obsah recenzie Swissquote:

1, Registrácia účtu, vklady a výbery

2, Obchodná platforma brokera

3, Inštrumenty k obchodovaniu

4, Poplatky

5, Média

6, Hodnotenie

1. Registrácia účtu, vklady a výbery

 Swissquote registrace

Pre obchodovanie cez Swissquote je potrebný bankový účet u Swissquote. Na webových stránkach si však môžete vytvoriť účet pre demo verziu, ktorá je zadarmo. Proces registrácie pre demo verziu zahŕňa krátky dotazník s kontaktnými informáciami.

Swissquote registrace 2

Čo sa týka oficiálnej obchodnej platformy, Swissquote ponúka individuálny i firemný obchodný účet. Pri registrácii je potrebné vyplniť niekoľko informačných formulárov, ktoré sú potrebné na overenie. Minimálny vklad je 1000 USD, pričom peniaze môžete vkladať pomocou bankového prevodu alebo kreditnej karty (Visa / MasterCard).

2. Obchodná platforma brokera

Vďaka eTrading od Swissquote môžete obchodovať na platforme MetaTrader, ktorá má kompletnú podporu v českom jazyku. Môžete si vybrať medzi MetaTrade4 či MetaTrader5. Ak preferujete iné platformy, môžete využiť platformu Advanced Trader.

2. Obchodná platforma brokera

Vďaka eTrading od Swissquote môžete obchodovať na platforme MetaTrader, ktorá má kompletnú podporu v českom jazyku. Môžete si vybrať medzi MetaTrade4 či MetaTrader5. Ak preferujete iné platformy, môžete poprípade využiť platformu Advanced Trader.

Swissquote platformy

4. Poplatky

Vyššia poplatková hladina sa odráž v poskytnutej službe, trhu a aktivite obchodovanie. Financovanie je k dispozícii v 9 menách. Na strane brokera nie sú žiadne poplatky za vklad, ani za výber. Je však stanovený minimálny vklad v hodnote 1000 USD.

Cenník služieb nájdete tu:

https://cs.swissquote.com/online-trading/pricing

Hoci môžu byť nástroje prekvapivé, ponuka videí je v porovnaní s konkurenciou obmedzená. Sekciu o vzdelaní nájdete tu: https://cs.swissquote.com/forex/education/learning-center

5. Média

·       Facebook

·       Instagram

·       LinkedIn

·       YouTube

·       Twitter

·       Web

6. Hodnotenie

Hoci má Swissquote svoju reputáciu založenú na dobrom mene materskej spoločnosti, to isté sa bohužiaľ nedá povedať o obchodnej dcérskej firme. V porovnaní s konkurentmi, je táto spoločnosť totiž dosť pozadu. Plne českú podporu, možnosť voľby medzi 3 platformami a množstvo nástrojov určite ocení mnoho obchodníkov. Množstvo (negatívnych) recenzií hovorí prekvapivo o opaku.

Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook

Overview

Spoločnosť Swissquote je popredným švajčiarskym poskytovateľom online bankových a obchodných služieb. Jej dcérska spoločnosť Swissquote Ltd. sídli v Anglicku.

Zakladné parametre

Minimálny vklad: 1000 USD

Páka:

Platforma: MetaTrade4, MetaTrade5, Advanced Trader

Spready od: od 0,8 pip

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.