pred 2 mesiacmi

Bol zaznamenaný pokles výnosov dlhopisov a rast dolára pokračoval aj dnes

Shutterstock FX

Index S&P 500 dosiahol 3 – mesačné minimum. Boli zverejnené nové dáta o predaji rodinných domov v USA.

Absolútna správa:

Index S&P 500 stratil 1,2 %, keď akciový benchmark klesol na najnižšie hodnoty od júna po tom, čo správa ukázala, že spotrebiteľská dôvera v najväčšej svetovej ekonomike tento mesiac zastavila a klesla na 103 z revidovanej hodnoty 108,7 v auguste. Výnosy štátnych dlhopisov klesli z desaťročných maxím. Ropa klesla, keďže vplyv rastúceho dolára oslabil dopyt. Samostatné správy tiež ukázali, že nákupy nových domov klesli na päťmesačné minimum, zatiaľ čo ceny domov v USA vzrástli na rekordnú úroveň. Technologickí giganti, konkrétne Apple, Microsoft, Amazon.com a Alphabet (materská spoločnosť Google), ťahali americké akciové benchmarky. Tieto rastové spoločnosti sú cenené pre svoje dlhodobé vyhliadky, ale majú menšiu príťažlivosť, keď sa budúce zisky diskontujú vyššími sadzbami. To sa odráža v rastúcich krátkych pozíciách voči technologickému indexu Nasdaq 100. Podľa stratégov spoločnosti Citigroup Inc. je teraz pozícia v indexe Nasdaq 100 jednostranne čistá krátka v hodnote 8,1 miliardy USD, pričom všetky dlhé pozície boli zrušené. 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

ASIA: Jadrová inflácia v Japonsku v auguste zostala na 3,3 % nárast oproti predchádzajúcemu mesiacu. Vývoz z Hongkongu v auguste 2023 medziročne klesol o 3,7 % na 358,3 miliardy USD, čím sa zmiernil júlový pokles o 9,1 % a zaznamenal najmenší pokles od marca. Dovoz do Hongkongu sa v auguste 2023 medziročne znížil o 0,3 % na 383,9 mld. dolárov, čo znamenalo zmiernenie poklesu zo 7,9 % v júli a najnižšiu hodnotu v aktuálnej sekvencii poklesu, ktorá trvá od júla 2022.

EU: Výnosy 5-ročných dlhopisov Nemecka boli v utorok 26. septembra podľa mimoburzových medzibankových kotácií výnosov pre túto splatnosť štátnych dlhopisov na úrovni 2,77 %. Nezamestnanosť vo Fínsku bola v auguste 2023 na úrovni 6,7 %, čo predstavuje nezmenenú úroveň oproti rovnakému mesiacu pred rokom. Počet nezamestnaných osôb sa oproti predchádzajúcemu roku zvýšil o 5 tisíc na 192 tisíc, zatiaľ čo počet zamestnaných osôb stúpol o 45 tisíc na 2,662 milióna.

USA: Predaj nových rodinných domov v Spojených štátoch sa v auguste 2023 prepadol o 8,7 % na sezónne upravenú anualizovanú úroveň 675 tis. Výsledok nedosiahol trhové odhady 700 tis. predajov a klesol najviac za posledných 11 mesiacov, čím vymazal nahor revidovaný 8 % skok v predchádzajúcom mesiaci. Predaj nových domov v Spojených štátoch sa v auguste medzimesačne znížil na -8,70 % z 8 % v júli 2023.

Prečítané: 289x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FXPRO 11.12.2023
pred 5 hodinami

Napätie na Finančných Trhoch pred kľúčovými správami a rozhodnutiami centrálnych bánk

FX Pro
pred 3 dňami

Spotrebiteľská nálada v USA stúpa, keďže sa rozptyľujú obavy z inflácie

Shutterstock_2397690145
pred 4 dňami

Technologickí giganti rastú vďaka pokračujúcej eufórií z umelej inteligencie

Shutterstock_Forexpro
pred 5 dňami

Slabé dáta z trhu práce v USA

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.