pred 3 rokmi

Bitcoin sa prepadol pod 50 000 dolárov

shutterstock_1373530850

Elon Musk uviedol, že Tesla pozastaví predaj automobilov pomocou Bitcoinu.

Absolútna správa:

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk zdvojnásobil svoj útok na energetické nároky Bitcoinu a označil nedávne trendy v spotrebe za „šialené“. Musk zverejnil na Twitteri graf z University of Cambridge, ktorý ukazuje, že spotreba elektriny v súvislosti s Bitcoinom tento rok prudko vzrástla. Je to druhý deň, čo kritizuje ťažbu kryptomien za používanie fosílnych palív po oznámení, že Tesla pozastaví predaje automobilov pomocou Bitcoinu. Zmena jeho názoru na Bitcoin prekvapila investorov a spôsobila pokles cien aj ostatných kryptomien. Bitcoin sa na začiatku obchodovania v USA prepadol o 10 % pod hranicu 50 000 dolárov. "Bitcoin je tiež prejavom hodnoty internetu, a preto je logické, že sociálne médiá a kult celebrít majú a budú mať vplyv na zvyšovanie dopytu," uviedol Stephen Kelso zo spoločnosti ITI Capital. Podľa nedávnej správy spoločnosti Citigroup ťažba tokenu spotrebuje 66-krát viac elektriny ako na konci roku 2015. Muskove tweety vyvolávajú otázky o atraktivite Bitcoinu ako investície v čase, keď inštitucionálne firmy čoraz viac hovoria o otázkach zmeny podnebia a životného prostredia. Rozhodnutie Elona Muska vo februári kúpiť 1,5 miliardy dolárov v Bitcoinoch a plán ich akceptácie ako formy platby boli hlavným katalyzátorom rastu na tomto trhu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Lam Research Corp., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 4,85 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +690,94 %). Dôvodom prudkého rastu bol pozitívny sentiment na trhu, obzvlášť v technologickom sektore. Spoločnosť Lam Research Corporation vyrába, predáva a ponúka zariadenia na spracovanie polovodičov používané pri výrobe integrovaných obvodov. Spoločnosť Lam Research predáva svoje výrobky po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Hyundai Motor Group, ktorá zahŕňa automobilky Hyundai a Kia, plánuje do roku 2025 investovať 7,4 miliardy dolárov v Spojených štátoch. Investície budú smerovať okrem iného do výroby automobilov s elektrickým pohonom. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,02 %, Hang Seng -1,81 %, Nikkei 225 -2,49 %.

Slovenský úrad jadrového dozoru vydal povolenie na uvedenie 3. bloku jadrovej elektrárne Mochovce do prevádzky. Americká internetová spoločnosť Google dostala v Taliansku pokutu 102 miliónov eur za zneužívanie svojho dominantného postavenia na trhu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,13 %, CAC 40 +0,14 %, DAX +0,33 %.

Počet nových žiadostí o dávku v nezamestnanosti v USA poklesol prechádzajúci týždeň z 507 tisíc na 473 tisíc, čo ja väčší pokles ako sa očakávaných 490 tisíc žiadostí. Index cien výrobcov vzrástol v apríli z 4,2 % na 6,2 %, čo je najvyššia hodnota od roku 2008. Americký internetový obchod Amazon plánuje v Spojených štátoch a Kanade prijať 75 000 nových zamestnancov. Firma dnes uviedla, že nábor sa bude týkať pracovných miest v rozvážke tovarov a v skladoch. McDonald's plánuje počas nasledujúcich 3 mesiacov zamestnať 10 000 zamestnancov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,29 %, S&P 500 +1,22 %, NASDAQ +0,72 %.

Prečítané: 1113x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 18 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.