pred 5 mesiacmi

Biely dom chce dohodu o fiškálnom stimule do 48 hodín

shutterstock_1469094560

Stihne Trumpova administratíva schváliť nový balík stimulov do prezidentských volieb?

Absolútna správa:

Náčelník štábu Bieleho domu Mark Meadows uviedol, že cieľom rozhovorov s hovorkyňou domu Nancy Pelosiovou je dohoda o balíku na zmiernenie koronavírusu v priebehu nasledujúcich 48 hodín. "Posledných 24 hodín posunulo loptu z ihriska," uviedol Meadows v stredu ráno vo Fox Business, po poslednom kole rozhovorov medzi Pelosi a ministrom financií Stevenom Mnuchinom. Cieľom je „nejaká dohoda do 48 hodín.“ Mnuchin a Pelosi majú podľa plánu opäť vystúpiť v stredu popoludní. Akákoľvek dohoda však stále stojí pred prekážkou v Senáte. Pelosi v utorok uviedla, že je potrebné urobiť dohodu s Trumpovou administratívou do víkendu, aby bol návrh zákona prijatý do konca budúceho týždňa, pred dňom volieb 3. novembra. Predsedníčka parlamentu Nancy Pelosiová tiež uviedla, že prezident Donald Trump vysiela zmiešané správy o stimuloch. Aj keď skutočné hlasovanie o kompromise musí počkať až po voľbách, už len oznámenie dohody pred 3. novembrom by bolo „veľmi užitočné pre ekonomiku a trhy,“ uviedol v stredu ekonomický poradca Bieleho domu Larry Kudlow. Republikáni však zostávajú skeptický. Bývalý prezidentský kandidát Mitt Romney pridal svoj hlas k členom GOP a uviedol, že budú hlasovať proti čomukoľvek, čo sa približuje sume 1,8 bilióna dolárov. Mnuchin predložil návrh v objeme 1,88 bilióna dolárov, zatiaľ čo Pelosi chce 2,2 bilióna dolárov. Meadows však navrhol, že je možné nájsť kompromis.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Twitter Inc., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o +8,37 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +49,95 %). Dôvodom tohto prudkého rastu boli vynikajúce hospodárske výsledky spoločnosti Snap, ktoré potiahli smerom nahor aj ďalšie spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete. Spoločnosť Twitter, Inc. poskytuje službu sociálnych sietí a mikroblogovanie. Spoločnosť ponúka používateľom možnosť sledovať aktivitu ostatných používateľov, čítať a uverejňovať tweety. Twitter slúži zákazníkom na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

UBS Group AG, ktorá prevádzkuje najväčšiu ázijskú súkromnú banku, hľadá miestneho partnera pre svoje podnikanie v oblasti správy majetku v Číne. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,01 %, Hang Seng +0,75 %, Nikkei 225 +0,31 %.

V utorok pribudlo v Česku 11 984 potvrdených prípadov koronavírusu. Je to najvyšší denný nárast od začiatku epidémie. Index spotrebiteľských cien vo Veľkej Británii vzrástol v septembri o 0,5 % na medziročnej báze v súlade s očakávaniami. Brexitové rokovania medzi EÚ a Britániou by sa mali znovu rozbehnúť, cieľom je dohoda do polovice novembra. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,46 %, CAC 40 -1,53 %, DAX -1,41 %.

Nárast počtu predplatiteľov americkej internetovej televízie Netflix v treťom štvrťroku predstavoval 2,2 milióna. Tento výsledok výrazne zaostal za očakávaním. Spôsobila to rastúca konkurencia na poli streamovacích služieb aj návrat živých športových prenosov na televízne obrazovky. Kvôli šíreniu nového koronavírusu a súvisiacim opatreniam klesá nájomné v najdrahších mestách sveta. Americká platforma pre digitálne prevody peňazí PayPal Holdings umožní svojim klientom kupovať, predávať a držať Bitcoin a ďalšie virtuálnej meny. Klienti PayPalu tiež budú môcť od budúceho roka platiť kryptomenmia pri nakupovaní v 26 miliónoch obchodov, v ktorých sa dá platiť cez PayPal. Zásoby ropy v USA klesli minulý týždeň o 1 milión barelov, čakal sa pokles o -1,021 milióna barelov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,35 %, S&P 500 -0,23 %, NASDAQ -0,28 %.

Prečítané: 643x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1847356675
pred dňom

Biden podporuje vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť

shutterstock_400745803
pred 2 dňami

USA prišlo s novým modelom zdanenia nadnárodných firiem

shutterstock_1661849266
pred 3 dňami

Európska únia a Veľká Británia sa nezhodli na použití vakcíny Astra Zeneca

shutterstock_1708228201
pred 4 dňami

Európske akcie opäť rástli

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.